Při Jarmeku mohou lidé nechat auta mimo centrum a využít mimořádné dopravy

Situace v ulici Brumovská při jednom z minulých ročníků (Foto: MěÚ VK)Situace v ulici Brumovská při jednom z minulých ročníků (Foto: MěÚ VK)
Situace v ulici Brumovská při jednom z minulých ročníků (Foto: MěÚ VK)
Co se děje 30. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. O jaká opatření jde, přiblížila serveru Zlin.cz mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Především bude na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk zakázáno stavět vozidla na chodníky a komunikace, jak se tomu dělo dříve. Parkování se doporučuje na odstavných parkovištích, na které bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také speciálně vypraveného parního vlaku.

"V minulých letech se při jarmeku běžně stávalo, že řidiči zaparkovali svá vozidla na chodníky. Nejen že tak porušili pravidla silničního provozu, ale také způsobili nemalé problémy chodcům, které bohužel nasměrovali do vytížené vozovky. Potíže se ale projevily i při vyhýbání aut a průjezdu autobusů, kdy se v takových místech doprava zcela zablokovala. Proto od letošního jarmeku zavádíme v centru zóny zákazu parkování, které budou opatřené speciálním dopravním značením," uvedl k řešení situace místostarosta Martin Janík a upozornil, že v případě porušení zákazu může být vozidlo na náklady řidiče odtaženo. Opatření se týká Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a částečně ulice Brumovská.

Návštěvníci by měli k parkování svých vozů využít odstavných parkovišť, která budou zřízena při vjezdech i v okrajových částech města. "Předpovědi počasí naznačují, že by noční teploty měly klesat pod bod mrazu, což by umožnilo vjezd na travnaté plochy ve směrech od Lipiny a Mirošova a také na prostranství vedle polikliniky," řekl místostarosta.

I letos mohou přespolní návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku přicestovat Mikulášským expresem. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova – Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Študlova, Drnovic i Újezda. Kompletní jízdní řády jsou cestujícím k dispozici zde. "Aby se dopravě v centru odlehčilo, budou nově zastávky expresu umístěné na vhodných místech při výjezdech. Cestující tak budou nastupovat do autobusů směrem na Poteč u křižovatky na vlakové nádraží, směrem na Brumov u prodejny nábytku v Brumovské ulici a pro směry Smolina, Mirošov a Lipina u odbočky na hřbitov," sdělil Janík.

České dráhy vypravují na Valašský mikulášský jarmek z Valašského Meziříčí parní vlak, jehož jízdní řád je k nahlédnutí zde. Posílení se ovšem dočkají také ostatní vlaky, které budou do Valašských Klobouk v sobotu 2. prosince směřovat.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam