Zlínský vorvaň 2017

Foto: Zlínský vorvaňFoto: Zlínský vorvaň
Foto: Zlínský vorvaň
Co se děje 29. 11. 2017 | Autor: TZ Zlínský vorvaň

ZLÍN - Již po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ve středu 22. listopadu ve zlínské sportovní hale Euronics.

Letošního ročníku se zúčastnilo dvacet šest škol ze Zlínského kraje, ale i z kraje Trenčínského a Nitranského, ze sousedního Slovenska. Více jak tisíc dětí vytvořilo bouřlivou diváckou kulisu, kterou by mohly závidět i leckteré hokejové či fotbalové fankluby.

Soutěžilo se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách, z toho jedna byla připravena ve spolupráci se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín a další s Městkou policií Zlín.

V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství. Soutěžní tým je podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. Školy se navíc mohou v soutěžních přestávkách prezentovat i kulturními vystoupeními.

Soutěžní družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení tak uděluje družstvům kladné či záporné body.

Celkové výsledky:

  • 1. ZŠ Velký Ořechov
  • 2. ZŠ Zlín, Okružní
  • 3. ZŠ J. A. Komenského, Púchov, Slovensko

Cena za nejlépe fandící publikum:

  • ZŠ Vsetín, Sychrov

Cena Best Image pro publikum

  • ZŠ a MŠ Záriečie, Slovensko

Video

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam