Výstava ve Zlíně ukáže vydařené proměny v kraji

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 2. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Zajímavé rekonstrukce budov a veřejných prostranství v kraji nabídne od úterý výstava v Baťově institutu ve Zlíně. K vidění bude 13 zajímavých projektů, sdělila serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového centra krajského úřadu.

Na výstavě budou rekonstrukce budov a prostranství, s nimiž se obce Zlínského kraje v letošním roce přihlásily do národní putovní výstavy Má vlast cestami proměň. „Kompletní výstava byla nejprve k vidění na pražském Vyšehradě a následně putovala v několika kolekcích po celé České republice. Všech 13 proměň bude instalováno na velkoformátových panelech ve vstupním vestibulu Muzea jihovýchodní Moravy,“ uvedla Mráčková.

Zájemci uvidí obnovy babického kostela, sportovního areálu v Horním Němčí, revitalizaci středu obce ve Hvozdné, repliku větrného mlýna v Jalubí, práce na obecním domě v Kašavě, na Panském Dvoře v Kunovicích, na autobusové zastávce v Osíčku, rekonstrukci kulturního sálu v Suché Lozi, obecního úřadu ve Vysokém poli, obnovu lidové usedlosti ve Vlachovicích, hřbitova ve Velké Lhotě, hasičské zbrojnice ve Zděchově a návsi ve Žlutavě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam