Další díl hokejové historie Zlína. A k tomu vzpomínky Libora Kašíka

Libor Kašík (Foto: Zlin.cz)Libor Kašík (Foto: Zlin.cz)
Libor Kašík (Foto: Zlin.cz)
Sport 1. 12. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Ve spolupráci s hokejovým klubem Aukro Berani Zlín přinášíme další díl historie zlínského hokeje. Tentokrát zamíříme do poloviny osmdesátých let minulého století.

ROK 1985: První medaile

V ročníku 1984/1985 dosáhlo mužstvo nejlepšího umístění v historii klubu a získalo bronzové medaile za třetí místo! Přišel první medailový zisk, na který příznivci čekali dlouhou dobu. Vše začalo v létě, kdy přišel zkušený pardubický hokejista a trenér Zdeněk Uher, po jeho boku stáli Ladislav Maršík a Ota Mrlík. S každým novým trenérem přichází i řada nových názorů na způsob hry, na kvalitu hráčů, na trénink a na organizaci hry. Bylo vcelku logické, že došlo opět k řadě změn. Někteří hráči odešli, další byli dáni na hostování a někteří měli statut tzv. střídavého startu. Z vojny se po Antonínu Stavjaňovi vrátil i Rostislav Vlach, z Opavy přišel Radim Raděvič, stabilní místo si v mužstvu vybojovali rovněž juniorští reprezentanti Michal Tomek a Tomáš Kapusta. V plné formě byl brankář Jiří Králík, který celou sezonu odchytal v životní formě. Z olympiády v Sarajevu si přivezl v únoru 1984 stříbro, aby výborné výsledky v klubu korunoval světovým zlatem na světovém šampionátu v Praze. Zkrátka celá sezona proběhla v maximální herní pohodě, nepřišla žádná herní krize. Po úspěšném vstupu do soutěže rostl postupně i výkon pouze průměrných hráčů, a tak se zrodila jednoznačně nejúspěšnější sezona v historii oddílu. Sedmnáctá ligová sezona se zapsala bronzovým písmem do historických análů.

Video

V první medailové sezóně zářil v brance tehdejšího Gottwaldova Jiří Králík. Ve Zlíně má po více než třiceti letech zdatného pokračovatele. Dnes pětadvacetiletý Libor Kašík získal v roce 2014 mistrovský titul. Své vzpomínání ovšem začíná na přírodním ledě v Malenovicích někdy v roce 1995, to byly maličkému klučinovi, dnešní velké opoře Beranů, tři roky...

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam