Městská policie má nové, špičkové operační středisko

Foto: Šárka ŠarmanováFoto: Šárka Šarmanová
Foto: Šárka Šarmanová
Co se děje 30. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Zcela nové a plně nabité nejmodernější technikou. Takové je nyní nové operační středisko Městské policie Zlín, které po deseti letech prošlo kompletní rekonstrukcí. Před pár lety byla tato služebna vybavena moderními obrazovkami, speciálním policejním systémem s centralizací dat, nyní přišla na řadu samotná místnost stálého operačního střediska. S jeho pomocí mohou strážníci také detailně sledovat dění nejenom ve městě, ale i ve školních budovách.

Celá rekonstrukce místnosti probíhala za plného provozu a trvala pouhých 13 dnů. „V místnosti byla provedena celá řada změn. Byly zde například nainstalovány elektricky ovládané výsuvné pracovní desky stolů, takže si je může každý pracovník přizpůsobit své výšce i aktuálním potřebám. Monitory mají nastavitelná ramena, kamery se nyní dají ovládat ze všech stolů a podle potřeby lze na obrazovce sdílet například i sto kamer naráz,“ popsal ředitel zlínské městské policie Milan Kladníček.

Video

Náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 1,2 milionů korun, které hradil zlínský magistrát. „Stálé operační centrum je z hlediska řízení přímého výkonu služby naprosto klíčovou součástí zlínské městské policie. O tom nejlépe vypovídá skutečnost, že za uplynulých deset let bylo jen na lince tísňového volání 156 přijato více než 58 tisíc oznámení od občanů Zlína,“ podotkl ředitel zlínských strážníků.

Po technické stránce ale není činnost stálého operačního centra jen o obsluze linky tísňového volání. Pracoviště je vybaveno zobrazovacími prostředky Městského kamerového dohlížecího systému, který je v současné době už na 32 místech ve Zlíně. Nejnovější kamera je nyní umístěna na náměstí Míru, které je tak snímané už z několika pohledů. Díky detailnímu snímaní ji chtějí strážníci využít hlavně v období vánočních trhů. Kromě kamer lze z operačního střediska také ovládat Výstražný informační systém obyvatelstva a díky speciálnímu systému mohou operační pracovníci sledovat v přímém přenosu pohyb a činnosti hlídek. Kromě toho městská policie snímá také dění před zlínskými školami, a to pomocí dalších sto kamer.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam