První sněhové vločky přinesly komplikace nejen v dopravě

Hasiči a policie 30. 11. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍNSKÝ KRAJ - S prvním sněhem na sebe nenechaly ani dlouho čekat komplikace na celém území Zlínského kraje, ke kterým vyjížděli hasiči.

Krátce po sedmé hodině ranní se stala v Nivnici na uherskohradišťsku první dopravní nehoda osobního vozidla, které skončilo v příkopu. Na místo vyjeli hasiči ze stanice Uherský Brod. Také zde zasahovala posádka zdravotnické záchranné služby, neboť při nehodě byla zraněna osoba.

Během dopoledne následovaly další dvě nehody, kde bylo zapotřebí zásahu hasičů.

V 7.40 hodin byl vyhlášen poplach hasičům ze stanice Valašské Klobouky, kteří vyjeli se zásahovým vozidlem do Brumova – Bylnice. Zde nákladní automobil narazil do dodávky a následně sjel do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

Další dopravní nehoda se stala po deváté hodině ve Vsetíně. Zde v ulici Potůčky narazilo osobní vozidlo do mostní konstrukce, kterou poškodilo a zůstalo viset na zábradlí. K nehodě vyjela jednotka ze stanice Vsetín s cisternovým vozidlem a druhá jednotka ze stanice Otrokovice s jeřábem. S pomocí něhož poté vyprostili havarované vozidlo.

Nejenom však nehody potrápily řidiče.  Celkem pětkrát (Petrůvka, Pozlovice, Vlachovice, Březnice, Nová Dědina) vyjížděli za dopoledne hasiči ke spadlým stromům na silnice, kde bránily průjezdu vozidel.

Aktualizace 14.30 hod.

Během odpoledne hasiči vyjeli k dalším třem nehodám. Nejzávažnější je aktuální nehoda v obci Bělov na Zlínsku. Zde řidič narazil čelně do stromu. Na místě nyní zasahují složky integrovaného záchranného systému. 

Nadále se lámou díky těžkému sněhu stromy, které padají na silnice. Od dvanácti hodin jsme do této chvíle vyjeli k dalším sedmi případům.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam