Sněhová nadílka má za následek více úrazů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 1. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Sněhová nadílka ve Zlínském kraji se mimo jiné projevila zvýšeným počtem pacientů v úrazových ambulancích. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Nárůst pacientů v úrazových nemocnicích evidují lékaři Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně už dva dny. "Hned první den zaznamenali lékaři ve zlínské nemocnici navýšení pacientů s úrazy horních a dolních končetin po pádu na sněhu o 25 procent, týkalo se to všech věkových kategorií. Druhý den to bylo zhruba podobné, ale přibylo starších lidí s např. zlomeninami krčku - spadli na zledovatělém povrchu a teď je čeká operace," poznamenala Dana Lipovská.

Lidé by měli být v tomto počasí obzvláště opatrní a vyzývá je k tomu i primář Traumatologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati Marcel Guřan. "Doporučuji zejména starším lidem, aby, pokud nemusejí, nevycházeli v takovém počasí ven a nepodnikali žádné delší cesty. Počasí již sice k vycházkám láká, ale namrzlé chodníky nemusejí být po sněhové nadílce všude uklizené a mnozí již na to doplatili. Varování se týká i malých dětí - rodiče by měli dávat daleko větší pozor na to, kde se venku pohybují," podotkl primář Guřan.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam