Opilý hokejový fanoušek zbil řidiče trolejbusu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 1. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Až dvouleté vězení hrozí hokejovému fanouškovi ze Zlína (31), který se v opilosti snažil dostat do trolejbusu a když ho řidič odmítal pustit, několikrát ho udeřil pěstí do obličeje. Serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nepříjemný zážitek se řidiči MHD (29) stal po skončení hokejového utkání. Krátce před jedenáctou hodinou večer chtěli dva muži na náměstí Práce ve Zlíně nastoupit do trolejbusu jedoucího do Otrokovic. Řidič trolejbusu si však všiml, že muži jsou zjevně opilí, proto je vyzval, aby do trolejbusu nenastupovali, protože tím porušují přepravní řád. Jenže to hokejové fanoušky rozzlobilo a z vozidla MHD odmítali vystoupit.

"Nakonec sice po dalších výzvách z dopravního prostředku vystoupili, ale přesunuli se dopředu a začali manipulovat s předními stěrači. Když musel řidič vystoupit, snažili se opět dostat dovnitř. Po přetahování s řidičem ho jeden z agresorů dvakrát udeřil pěstí do brady. Jedna z cestujících mezitím přivolala policii," popsala událost policejní mluvčí.

Dechová zkouška u obou mužů ukázala téměř dvě promile alkoholu. "Hokejový fanoušek je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Přesné okolnosti napadení řidiče jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam