Výstava Orbis Pictus Play dozná velkých změn

Ilustrační foto (Foto: Facebook/Zlínský zámek)Ilustrační foto (Foto: Facebook/Zlínský zámek)
Ilustrační foto (Foto: Facebook/Zlínský zámek)
Kultura 2. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Několik dní bude expozice Orbis Pictus Play ve zlínském zámku uzavřena. Důvodem je obměna výstavy, serveru Zlin.cz to za obecně prospěšnou společnost Zlínský zámek uvedla Kateřina Martykánová.

Stálá expozice bude uzavřena do 15. prosince. "Už na začátku jsme slíbili, že výstavu čas od času změníme. Nově bude výstava k vidění ve dvou patrech zlínského zámku a uvolníme velký sál, který tak bude možné využít i pro jiné akce," konstatovala Martykánová. Dodala, že asi 40 procent exponátů bude zcela vyměněno za nové. Po rekonstrukci bude expozice znovu zpřístupněna od víkendu 16. až  17. prosince.

Unikátní projekt Orbis Pictus Play zahájil v prostorách zlínského zámku 20. května 2016 stálou expozici inspirovanou Janem Ámosem Komenským. Vychází ze známého "škola hrou" a nabídla návštěvníkům přes 60 interaktivních objektů. Autory projektu jsou Jiří a Radana Waldovi a umělecký koncept kolektivních interaktivních expozic pochází od Petra Nikla, renomovaného umělce a zlínského rodáka. Tomuto projektu předcházela v roce 2000 výstava Hnízda her v pražské galerii Rudolfinum a v roce 2005 koncepce expozice českého pavilonu pro Expo v Aichi v Japonsku. Vývojový projekt Orbis Pictus Play začal výstavou v Paříži v roce 2006. Tyto expozice zhlédly již téměř tři miliony lidí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam