Nový útulek pojme 30 psů a 10 koček

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 3. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Zbrusu novým útulkem pro psy a kočky se může pochlubit Sdružení Mikroregion Rožnovsko sdružující celkem devět obcí mikroregionu. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

S výjimkou Zubří, které se do společného projektu nezapojilo, mohou všechny obce z Rožnovska od 1. leda příštího roku využívat služeb společnosti Psí útulek Rožnovsko, která sídlí v Rožnově pod Radhoštěm. Celkové náklady na vybudování útulku pro psy a kočky činily 7,05 milionu korun. Mikroregion získal na investici podporu ve výši 4,165 milionu korun z Evropské unie.

„S obcemi mikroregionu jsme se v minulém roce shodli na potřebě vybudovat podobné zařízení. Celkem osm obcí sdružilo své finance a s pomocí dotace z IROP vznikl nový moderní útulek s kapacitou pro umístění maximálně 30 psů a 10 koček," popsal starosta Rožnova Radim Holiš, podle kterého bylo vybudování nového útulku velmi potřebné. „Stávajícímu zařízení města končily podmínky pro provoz a nebylo možno je dále prodlužovat. Proto jsem velmi rád, že jsme se s většinou starostů shodli na společném projektu, který pomůže řešit situaci s toulavými psy a kočkami většiny obcí," doplnil Holiš.

Útulek má celkem 16 venkovních kotců, čtyři kotce karanténní a samozřejmě také potřebné zázemí pro veterinární péči a pro zaměstnance. "V rámci dotace jsme se zavázali zaměstnávat také osoby znevýhodněné na trhu práce. Počítáme s celkem čtyřmi pracovníky, na dva plné a dva částečné pracovní úvazky," doplnil informace o útulku pro psy a kočky jednatel společnosti Psí útulek Rožnovsko Jindřich Žák.

Celkové náklady na vybudování útulku pro psy a kočky činily 7,05 milionu korun. Mikroregion získal na investici dotaci ve výši 4,16 milionu korun, zbytek investice dofinancovaly ze svých rozpočtů jednotlivé obce mikroregionu Rožnovsko. „Nyní již máme vydán kolaudační souhlas, realizujeme poslední nákupy pro vybavení ordinace a zázemí zaměstnanců a od 1. ledna předpokládáme ostrý provoz," uzavřel Jindřich Žák.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam