Nové vlakové jízdní řády počítají i s navýšením přímých spojů mezi Kroměříží a Zlínem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 4. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už v neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád vlaků pro rok 2018. Několik významných změn se dotkne také Zlínského kraje, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Dobrou zprávou je, že ve Zlínském kraji zůstává rozsah regionální dopravy na srovnatelné úrovni s letošním jízdním řádem. Mezi největší změny patří navýšení počtu přímých spojů z Kroměříže do Zlína (Vizovic) nebo znovuzavedení spěšných vlaků do Starého Města u Uherského Hradiště a osobních vlaků do Uherského Hradiště. Nový jízdní řád bude platit  od neděle 10. prosince 2017 do soboty 8. prosince 2018.

Regionální vlaky ve Zlínském kraji ujedou v době platnosti jízdního řádu 2018 celkem 3,545 milionu vlakových kilometrů (rok 2017 – 3,512 milionu vlakových kilometrů), jedná se tedy o mírný nárůst regionální dopravy. České dráhy vypraví v kraji v pracovní dny v průměru 472 regionálních spojů, o víkendech 384, což představuje průměrně 447 vlaků denně.

Mezi nejvýznamnější změny v regionální dopravě ve Zlínském kraji patří navýšení počtu přímých spojů z Kroměříže do Zlína (Vizovic) a zpět. Celkově na této lince bude od nového jízdního řádu jezdit osm přímých spojů z Kroměříže do Zlína a opačně pět přímých spojů ze Zlína do Kroměříže. Všechny budou zajištěny modernizovanými jednotkami Regionova nebo moderními jednotkami RegioShark.

Další významnou změnou bude znovuzavedení spěšných vlaků do Starého Města u Uherského Hradiště a osobních vlaků do Uherského Hradiště. "Od platnosti nového jízdního řádu budou spěšné vlaky opět výchozí a končící ve stanici Staré Město u Uherského Hradiště s výjimkou spěšných vlaků do Bojkovic (Bylnice). Osobní vlaky z Brna budou opět končit a začínat ve stanici Uherské Hradiště," vysvětlila Bezuchová.

Nový jízdní řád však přinese i několik dalších změn na jednotlivých tratích Zlínského kraje. Například na trati 280 Hranice n. M. – Střelná počítá nový jízdní řád s prodloužením osobního vlaku 3230 - nově pojede ze Vsetína (odj. v 10.20 hodin).

Na trati 330 Břeclav – Přerov a trati 331 Otrokovice – Vizovice dojde k navýšení a zpravidelnění osobní dopravy ve dvouhodinovém taktu mezi stanicemi Kroměříž – Hulín – Otrokovice – Zlín střed (Vizovice). Dvouhodinový takt je v rozmezí od 5.20 až do 18.20 hodin.

Co se týká znovuzavedení spěšných vlaků do stanice Staré Město u Uherského Hradiště, půjde o spěšné vlaky s příjezdy v 11.27, 13.27, 15.27 a 17.27 a dále s odjezdy v 8.33, 10.33, 14.33 a 16.33 hodin. Osobní vlaky z Brna hl.n. a zpět, které dosud končily a začínaly ve stanici Uherský Brod, budou opět jezdit z / do Uherského Hradiště. Náhradou za tyto vlaky do stanice Uherský Brod je prodloužení stávajících vlaků, které končily ve stanici Kunovice. V novém jízdním řádu byly také zrušeny vlaky mezi stanicemi Bylnice a Vlárský průsmyk, vyjma jednoho páru vlaků v pátek a v neděli (přípojné vlaky na a ze Slovenska).

Na území Zlínského kraje nastanou s novým jízdním řádem také změny v dálkové dopravě. Například v souvislosti s R13 Brno – Břeclav – Otrokovice – Olomouc. "Dochází k výraznému zrychlení linky v úseku Hodonín – Brno a zpět. Nově bude trvat cesta z Hodonína do Brna jen 56 minut (úspora 10 minut) a v opačném směru 57 minut (úspora 7 minut). Z důvodu zachování přípojů v úseku Hodonín – Olomouc budou prodlouženy pobyty ve stanici Hodonín na 10, resp. 14 minut," konstatovala Bezuchová.

Změna nastane také u R 18 „Slovácký expres" Praha – Olomouc – Přerov – Uherské Hradiště – Luhačovice / Veselí nad Moravou / Zlín. V úseku mezi Olomoucí a Prahou budou některé rychlíky v určitých hodinách prodlouženy o pár vlaků. Spoje do / ze stanic Luhačovice, Veselí nad Moravou a Staré Město u Uherského Hradiště ponesou společný název Slovácký expres, spoj do / ze Zlína bude mít opět název Zlínský expres.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam