Zlínští vysokoškoláci se zapojí do celonárodní Mikulášské sbírky na pomoc rodinám s postiženými dětmi

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Co se děje 4. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se zapojí dne 5. prosince do celonárodní Mikulášské sbírky, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Tato sbírka funguje od roku 2013 na mnoha místech České republiky a je určena na podporu rodin, kterým se narodilo dítě těžce nemocné nebo s postižením, serveru Zlin.cz to sdělila PR manažerka Petra Svěráková.

Studenti z Ústavu zdravotnických věd Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně opět prokázali, že jim není cizí pomoc člověku v nouzi a již počtvrté se do sbírky zapojí. Celkem pět dvojic bude chodit v mikulášských čepicích po Zlíně a bude nabízet k prodeji za 30 korun perníkové rybičky s ukrytým vzkazem. Dárci ale mohou také přispět jakýmkoliv jiným obnosem do papírové pokladničky.

„V loňském roce bylo v den sbírky velmi mrazivé počasí, studenti byli rozčarováni negativními reakcemi některých kolemjdoucích," řekla Anna Krátká, která má sbírku za fakultu na starosti. „Jak sami ale říkali, převládala pozitivní odezva dárců a hřál je pocit, že to dělají pro dobrou věc. Začíná adventní doba, která nás nutí zastavit se, zamyslet a poděkovat za to, čeho se nám dostává, ale také nám dává příležitost pomoct tam, kde je to třeba," dodala Krátká. V loňském roce se v rámci celonárodní sbírky podařilo vybrat 122 871 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam