Krajská dotace pomůže místním akčním skupinám lépe čerpat peníze z EU

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 5. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajský úřad se rozhdl podpořit projekt místních akčních skupin, kterým chtějí zlepšit řízení rozvoje území. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

Celkově by si mělo devět místních akčních skupin Zlínského kraje rozdělit částku 736 tisíc korun. Podpora se týká těchto místních akčních skupin (MAS): MAS Buchlov, MAS Dolní Poolšaví, MAS Hornolidečska, MAS Horňácko a Ostrožsko, MAS Kelečsko - Lešensko - Starojicko, MAS Luhačovské Zálesí, MAS Staroměstsko, MAS Střední Vsetínsko, MAS Valašsko - Horní Vsacko.

„Tyto peníze místní akční skupiny použijí na projekt, který jim pomůže zlepšit řídící a administrativní schopnosti při přípravě a realizaci tzv. Strategie CLLD. Ta je výchozím strategickým dokumentem pro naplňování rozvoje území a nezbytnou podmínkou pro čerpání financí z Evropské unie. Zdokonalí se tak v přípravě vyhlašování výzev, příjmu žádostí, hodnocení a výběru projektů, animačních činnostech, ale také například v podpoře aktivizace občanů na svém území," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Josef Zicha, zodpovědný za strategický rozvoj.

Na projekt Zlepšení řídících a administrativních činností MAS získaly místní akční skupiny podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 95 % režijních nákladů. Zbývajících 5 % a financování nezpůsobilých výdajů si musí zajistit z vlastních zdrojů.

MAS přispívají k rozvoji venkova Zlínského kraje, konkrétně k rozvoji svého území, a to tím že podporují projekty veřejné, soukromé i neziskové sféry. Ve Zlínském kraji v současnosti působí 19 místních akčních slupin. Prvních 10 MAS již od kraje podporu na financování výše zmíněného projektu obdrželo. Jsou jimi MAS Bojkovska, MAS Hříběcí hory, MAS Jižní Haná, MAS Partnerství Moštěnka, MAS Ploština, MAS Podhostýnska, MAS Rožnovsko, MAS Severní Chřiby a Pomoraví, MAS Vizovicko a Slušovicko a MAS Východní Slovácko.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam