Na Štědrý den čeká děti ve zlínské zoo speciální dárek

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 5. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu má už zlínská zoo za sebou, lidé přinesli pod stromeček celou hromadu dárků pro zvířata. Zahrada ale chystá jeden dárek také pro své malé návštěvníky, a to přímo na Štědrý den, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Vánoční strom na nádvoří zámku Lešná svítí od uplynulé neděle. Akce se zúčastnilo asi 800 lidí. Vánočně laděný program nabídnul koledy, říkadla i vánoční tradice a zvyky ze Slovácka. "Všem návštěvníkům jsme zdarma nabídli vánoční punč, který v mrazivém počasí přišel vhod. Pak zavítal na nádvoří Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Za básničku nebo písničku s vánočním námětem každému dítku věnoval hezký dárek ze zoo," konstatovala Bujáčková.

Jeden speciální dárek pak zlínská zoo ještě chystá, a to přímo na Štědrý den. "Všechny děti do 15 let budou mít v tento den vstup do zoo za symbolickou jednu korunu," dodala Bujáčková. V rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu položili lidé pod stromek také obrovskou záplavu dárků. Zvířata si tak již teď pochutnávají na jablkách, mrkvi, sušeném pečivu, oříšcích, semínkách, mandarinkách, pomerančích, ananasu nebo banánech.

Od první adventní neděle zdobí zlínskou zoo také světelná vánoční výzdoba. Prostory hlavního vstupu, zámecký park a zámek Lešná nabídnou typické vánoční motivy, v parku před zámkem Lešná pak mohou lidé obdivovat světelné siluety exotických zvířat. Rodinu "zářících" slonů, lvů, medvěda, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů a supů v letošním roce rozšířila skupina klokanů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam