Vánoce v útulku již po desáté

Foto: Útulek Zlín-VršavaFoto: Útulek Zlín-Vršava
Foto: Útulek Zlín-Vršava
Co se děje 5. 12. 2017 | Autor: redakce

ZLÍN - Ve čtvrtek 7. prosince proběhne v Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě již desátý ročník akce Vánoce v útulku. Akce začíná v 15 hodin. Letošní jubilejní ročník, stejně jako minulé, připravili studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Tato akce je pořádaná prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář. Celý útulek na jeden den ožije vánoční atmosférou a rozdáváním radosti, jelikož celkový výtěžek z akce putuje právě na podporu útulku. Letos je cílem projektu přiblížit návštěvníkům problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak jim mohou pomoci.

Studenti připravili pro veřejnost bohatý program. Návštěvníci se budou moci pokochat nad psími dovednostmi například při vystoupení policejního kynologa. Pro děti je připraveno vyrábění vánočních ozdob a malování na obličej. Pravou vánoční atmosféru nabudí zpěvy sboru ZŠ Komenského II. Obdarováni budou nejen psi a kočky, ale i pomocníci ze Základní školy Komenského II, jelikož každoročně nasbírají pro útulek krmivo v hodnotě přes 40 000 korun. Z nich bude vyhlášen nejlepší sběrač zvířecích dobrot, který bude patřičně odměněn. Akci svou účastí podpoří i zlínští hokejisté Libor Kašík a David Šťastný, od kterých bude možno na místě získat i autogram.

Celé odpoledne bude provoněno horkým svařákem, čajem a cukrovím, které dokreslí tu pravou atmosféru Vánoc. Nebude chybět ani guláš nebo sladké cupcakes, na kterých si mohou pochutnat malí i velcí návštěvníci.

I letos studenti Univerzity Tomáše Bati připravili rozsáhlý program, který nám v tomto předvánočním období připomene, že je dobré myslet i na opuštěná zvířata, která si o pomoc nemohou říci.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam