Čínská delegace si přijela prohlédnout Zlín, zaujala ji univerzita i filmový festival

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 6. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Do Zlína zavítala delegace z Číny, aby zjistila, jaké existují možnosti rozšíření aktivit do tohoto regionu. Serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Do Zlína přicestovali pánové Liu Wenchao (v angličtině užívá jméno Adams Liu), ředitel of Investment Promotion Bureau in Zhongjie High-tech Zone (farma čínsko – československého přátelství a přilehlá prům. zóna) a Lv Pengan (Lee), zástupce společnosti United Industries, kteří zde prověřovali možnosti rozšíření aktivit do regionu střední Evropy. Při jednání a poznávání regionu delegaci doprovázel Milan Kristek, člen Komise pro mezinárodní styky, cestovní ruch a EU Rady města Zlína.

„Návštěva navazovala  na uzavření Memoranda o přátelské spolupráci mezi čínským městem Cangzhou a Zlínem z roku 2016. Účelem jednání bylo představit pánům reálie našeho města a především poskytnout informace o možnostech a variantách konkrétní spolupráce. Témat bylo hodně a neprobíraly se jen investiční možnosti, ale řeč přišla také na zlínský sport a kulturu," uvedl Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora, který jednání vedl. Zástupce „říše středu", jak se Číně také dříve říkalo, zaujal například Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež a navštívili také Univerzitu Tomáše Bati. „Spolupráce a výměna zkušenosti v oblasti vzdělání je jedna z věcí, která nás velmi zajímá. Potřebujeme špičkové odborníky, kteří by zde mohli studovat doktorandská studia a zajímavá by mohla být i možnost výměnných pobytů a stáží," konstatoval Liu Wenchao (Adams Liu).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam