Na Kroměřížsku odstartoval projekt na podporu nulové tolerance alkoholu za volantem

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 6. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Na Kroměřížsku byl zahájen preventivní projekt nazvaný Víš, že řídíš pod vlivem?, jehož cílem je upozornit na možné důsledky jízdy autem pod vlivem alkoholu. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

"Projekt Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje Víš, že řídíš pod vlivem? je zaměřený především na řidiče motorových vozidel a jeho cílem je upozornit na možné důsledky jízdy pod vlivem alkoholu a tím eliminovat počet řidičů, kteří usednou za volant podnapilí," upřesnila Kyšnerová.

Od začátku roku policisté na silnicích okresu Kroměříž přistihli při řízení pod vlivem alkoholu 304 lidí. Z tohoto počtu podnapilých řidičů jich padesát zavinilo dopravní nehodu.

"V rámci projektu se lidé mohli na Kroměřížsku setkat s dopravními policisty, kteří při kontrolách rozdávali řidičům letáčky upozorňující na možné důsledky jízdy pod vlivem alkoholu. K letáku řidiči také obdrželi jednorázový test na alkohol (detekční trubičku), který budou moct použít v případech, kdy si nebudou jisti svým stavem po předchozím požívání alkoholických nápojů," doplnila Kyšnerová s tím, že projekt budou policisté realizovat v rámci běžného výkonu služby při dopravních kontrolách a také při dopravně bezpečnostních akcích, a to nejen do konce letošního roku, ale i v příštích letech.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam