Pod vánočním stromem vybrali dobrovolníci rekordní sumu

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 6. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Rekordní částku vybrala parta dobrovolníků na akci Pomáháme potřebným, která se uskutečnila současně se slavnostním rozsvěcováním vánočního osvětlení Otrokovic. Na náměstí dorazily přibližně tři tisíce lidí, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

Už desátým rokem se v Otrokovicích na náměstí schází parta dobrovolníků, aby při příležitosti rozsvěcování vánočního stromu prodávala návštěvníkům svařené víno, punč a něco teplého do žaludku. Dobrovolníci tentokrát vybrali na dobrou věc rekordní sumu přes 212 tisíc korun.

Bylo to vůbec poprvé, kdy vybraná částka přesáhla hranici 200 tisíc korun. Vybrané finanční prostředky byly na místě po ukončení akce předány paní Zdence Wasserbauerové, pracovnici sdružení Šance, na pomoc onkologicky nemocným dětem.

„Jsem rád, že jsou tyto dvě události propojeny a že snad můžeme považovat akce Rozsvícení vánočního stromu a Pomáháme potřebným za otrokovickou předvánoční tradici. Každoročně sleduji, jak se lidé na náměstí baví, děti se radují z vánočních ozdob a především z velkého nasvíceného stromu a dospělí si dávají doušek horkého vína a přispívají tak zároveň potřebným, kterým celý výtěžek putuje," uvedl místostarosta Otrokovic Jiří Veselý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam