Mikulášský bod má svou cenu. Zlín – Hradec Králové 2:3 v prodloužení

ZLÍN - Po čertech zajímavý zápas. Zlínští Berani si v čase mikulášské nadílky v duelu s letos výborným Mountfieldem sáhli jen na bod, ale smutní být nemusí. Třeba proto, že na 2:2 vyrovnali 10 vteřin před koncem řádné hrací doby v power play.

Zápas předehrávaného 34. kola začali domácí proti favoritovi zhurta.

Už ve 3. minutě byl Honejsek před brankářem Hradce Rybárem důrazný jako čert a puk do klece doslova dotlačil.

Hosté se otřepali hodně brzy a Látal předvedl v 7. minutě, že co do rychlosti nemá v extralize konkurenci. Ujel z levé strany a nechytatelně zavěsil.

Ve druhé třetině si hosté vzali vedení na své hokejky, gól dali ve 24. minutě a byl pěkný, což o to. Koukal našel v ideální pozici po další bleskurychlé akci Červeného a ten neměl problém otočit vývoj.

V samém závěru třetí periody přišel při power drtivý tlak domácích a mikulášský večer vyšperkoval dárkem týmu i fandům dorážkou Šťastný.

V prodloužení stáli u Rybára andělé strážní, Veselý nastřelil tyč a pak šli do přečíslení ve hře tří proti třem hosté. Muž večera Látal bekhendem rozhodl.

Aukro Berani Zlín – Mountfield Hradec Králové 2:3.