Jurkovičova rozhledna bude otevřena i po vánočních svátcích

Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 6. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RAHOŠTĚM - Oblíbená Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm bude otevřena i v průběhu prosince, a to před Štědrým dnem i po něm. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Tomáš Gross.

Naposledy před Štědrým dnem bude Jurkovičova rozhledna otevřena ve dnech 9. a 10. prosince. "Pak zde bude zavřeno a turisty rozhledna opět přivítá až v době od 27. do 31. prosince. Výšlap si zájemci budou moci udělat na Nový rok 1. ledna 2018. Ve všechny tyto dny bude rozhledna otevřena vždy od 10.00 do 16.00 hodin," upřesnil Tomáš Gross.

Plány na stavbu rozhledny vytvořil Dušan Jurkovič již roku 1896 pro Turistický spolek ve Valašském Meziříčí. Měla stát na kopci Brdo v katastru obce Brňov. Přes pokusy o výstavbu v 60. letech minulého století bylo započato se stavbou až v říjnu roku 2010, stavba byla dokončena v prosinci roku 2011. Slavnostní otevření se uskutečnilo 28. dubna 2012. Betonová podezdívka je obložena kamenem, na dřevěné části bylo použito dřevu buku, smrku a jedle. Celkové náklady činily 12,2 milionu korun. Kvůli výhledu musela být vykácena část vzrostlých stromů a další kácení je problematické, neboť se rozhledna nachází v 1. zóně CHKO Beskydy s nejvyšším stupněm ochrany. Rozhled je omezen od jihovýchodní po severní stranu. Vidět z ní je západní část obce Hutisko, obec Vigantice, rožnovské části Hážovice, Tylovice, Kramolišov, centrum Rožnova (s kopcem Hradisko na západní straně), severní části Rožnova za řekou Bečvou, obce v západní části Rožnovské brázdy, velká část Valašského muzea v přírodě, městský park, části Rožnova Letná, Rybníčky a část Horních Pasek na severu města.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam