Ve Filmovém uzlu pokřtili plyšového Lojzíka z připravovaného seriálu

Foto: Filmový uzel ZlínFoto: Filmový uzel Zlín
Foto: Filmový uzel Zlín
Co se děje 7. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Filmovém uzlu pokřtili nového plyšového hrdinu z připravovaného animovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi. Maskota ušili klienti chráněné dílny Ergo Zlín, serveru Zlin.cz to za Filmový uzel řekla Ria Cardová.

„Máme za sebou malou světovou premiéru, protože jsme dětem a rodičům vůbec poprvé ukázali nového plyšového Lojzíka z animovaného seriálu, který vzniká přímo tady ve Filmovém uzlu. Děti už Lojzíka znají z knížek i z naší expozice, zatím ale neměly možnost se s ním pomazlit a odnést si ho v takovéto podobě domů. Proto jsme oslovili Janu Kubečkovou z chráněné šicí dílny Ergo ve Zlíně, kde se více než stovka plyšáků během podzimu narodila. Spolupráce s chráněnou dílnou byla skvělá. Však také dětem říkáme, že Lojzíka ušily kouzelné víly," podotkla Ria Cardová.

Hlavní hrdina s dlouhým nosem zažije v seriálu mnohá dobrodružství podle knižní předlohy O prasátku Lojzíkovi. Tu napsala Táňa Ondrašíková společně se svým mužem Pavlem, který je zároveň režisérem animovaného seriálu. Oba si nenechali křest Lojzíka ujít. „Tři barevné verze Lojzíka jsme společně s Janou Kubečkovou a zakladatelem Filmového uzlu Zdeňkem Talašem pokřtili stříbrným hvězdným prachem, protože je to naše filmová hvězda. Bylo krásné sledovat, jak jsou děti nedočkavé a málem nás nenechaly vytáhnout prasátka z krabice," konstatoval Pavel Ondrašík. Během večera měla premiéru také velká metrová silueta Lojzíka před vchodem do Filmového uzlu.

Expozice Filmového uzlu Zlín jsou lidem k dispozici každý den od 10.00 do 18.00 hodin. O sobotách a nedělích zde také mají zájemci možnost vytvořit si vlastní snímek v animačních dílnách.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam