Ve zlínské nemocnici budou zájemce opět učit, jak doma pečovat o své nemocné blízké

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 7. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Nadační fond Zůstaneme doma ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati ve Zlíně opět nabízí pro zájemce workshop na téma péče o nemocné blízké v domácím prostředí. Workshop se uskuteční v pátek 8. prosince v nemocnici a je zcela zdarma, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Lektorky fondu zájemce například naučí, jak zvládnout polohování, jak provést hygienu či vybrat správné pomůcky. Workshop se ve zlínské nemocnici koná už podruhé. "Překvapilo mě, kolik lidí o naše rady projevilo při posledním setkání zájem. A to nejen ze Zlína, ale i z Kroměříže nebo Uherského Hradiště. Péče o nemocné blízké v domácím prostředí je stále častější a jejich příbuzní jsou mnohdy bezradní," uvedla Kateřina Šmolková z nadačního fondu Zůstaneme doma.

Setkání se uskuteční přímo na půdě zlínské nemocnice, konkrétně ve výukovém sále Centra klinické gerontologie, a to v pátek 8. prosince v době od 16.00 do 17.30 hodin. „Příchozí si vyzkouší, jak pečovat o člověka s omezeným pohybem v domácím prostředí, jak ošetřit nepohyblivého člověka, jak správně vybrat a přiložit plenu či provést hygienickou péči, aniž by si sami způsobili problémy a bolesti páteře," upřesnila Kateřina Šmolková s tím, že případné dotazy k setkání je možné řešit na telefonu 606 739 607.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam