Zlín Design Market opět nabídne přehlídku originální autorské tvorby

Ilustrační foto (Foto: Zlín Design Market)Ilustrační foto (Foto: Zlín Design Market)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Design Market)
Kultura 7. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už počtvrté bude zlínský zámek hostit přehlídku originální autorské tvorby Zlín Design Market. Serveru Zlin.cz to za pořadatele sdělila Kateřina Martykánová.

Zlín Design Market se uskuteční o víkendu 9. a 10. prosince a lidé si zde budou moci pořídit neotřelé výrobky od téměř 60 českých i slovenských designérů. K mání budou šperky, oděvy, tašky, interiérový design, ekologické vychytávky, přírodní kosmetika a mnoho dalšího. Pro veřejnost jsou připraveny také oblíbené workshopy, výstavy v Galerii Václava Chada a nově i pohybové aktivity pro děti.

Na zlínském zámku se představí jak pravidelní vystavovatelé této přehlídky, tak i nové designérské značky. „Projekt je určen pro veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi s cílem představit nové trendy na poli designu," uvedla za organizátory Miroslava Kupčíková.

Návštěvníci akce si budou moci zakoupit originální oděvy, módní doplňky, notesy, autorské knihy, prvky interiérového designu nebo longboardy. V nabídce budou i šperky z tradičních i neobvyklých materiálů - dřevěné, kovové, porcelánové, z kameniny, dřevěných uhlíků, překližky či kytarových strun.

Pro příznivce designu, kteří se budou chtít do tvorby vlastnoručně zapojit, jsou připraveny výtvarné workshopy. Pod vedením odborníků se mohou pustit do výroby broží, bloků, vánočních ozdob i přání. Workshopy jsou určeny pro dospělé i děti a k účasti na nich je nutná rezervace.

Další součástí doprovodného programu je přehlídka módní tvorby Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati. „Modely budou prezentovány formou performance a instalací jednotlivých kolekcí, které lze navštívit kdykoliv v jejich průběhu," doplnila Kupčíková. Samozřejmostí je také začlenění výstav, které jsou na zámku právě k vidění. Otevřena bude i výstava malířky Milady Schmidtové Autoportréty a portréty a instalace sochaře Petra Stanického Zpřítomnění. Autor sám pak povede komentovanou prohlídku výstavy v sobotu 9. prosince v 15.00 hodin.

Novinkou doprovodného programu jsou pohybové aktivity pro děti a lekce jógy pro všechny generace připravené ve spolupráci s Pohybovým studiem Kinesis.

4. ročník Zlín Design Marketu má otevřeno v sobotu 9. prosince od 10.00 do 20.00 hodin a v neděli 10. prosince od 10.00 do 16.00 hodin. Vstupné je dobrovolné.

V minulém roce se Zlín Design Marketu zúčastnilo přes 50 vystavovatelů z řad českých i zahraničních designérů (Slovensko, Japonsko). Dvoudenní akci si nenechalo ujít přes 4 000 návštěvníků.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti. Záštitu nad akcí převzala poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam