Že se vám to stát nemůže? Tito okradení si to také mysleli

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 6. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Začalo vánoční šílenství a pro kapsáře jsou to žně. První krádeže už se dokonce objevily při nedělním slavnostním rozsvěcení vánočního stromu. A rozhodně nebyly posledními. Lidé přitom prakticky vždy dělají jedny a ty samé chyby. 

Vánoční trhy, přeplněná nákupní centra i parkoviště. To je doslova pastva pro kapsáře a zlodějíčky, kteří se již nemohou dočkat zmatků v obchodech i lidí, kteří budou mít u sebe peněz víc než v kterékoliv jiné období. A přesto se už městská i státní policie snaží těmto nenechavcům v jejich počínání zabránit, už se objevily první případy okradených lidí. A to při rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Míru ve Zlíně, kde se opět tradičně sešly stovky lidí. „Naše hlídky už v tento den řešily první případy kapesních krádeží,“ potvrdil zástupce strážníků Pavel Janík. Tyto krádeže se staly i přes to, že náměstí hlídají nyní už dvě kamery a mezi lidmi bylo několik policejních hlídek. Kapsářům totiž stačí skutečně jenom pár vteřin, které absolutně nemusí nikdo zaznamenat. Ani samotný okradený. A to dokazují i následující případy, které se skutečně staly během předvánočních nákupů ve Zlíně. Lidé totiž udělali tyto nejčastější chyby:

Odložená taška ve vozíku

První a nejčastější chybou je, nechat v nákupních vozíku celou svou tašku. A na to doplatila i jedna důchodkyně. Paní měla tašku položenou na dětském sedátku na vozíku tak, aby ji měla neustále na očích. Osudovou chybu udělala, když se od ní vzdálila na pár okamžiků. Rozepnutý zip kabelky byl ideální příležitost pro několikanásobně trestaného recidivistu, který čekal na přesně takovou příležitost. Jedním obratným pohybem vnořil ruku do kabelky, nahmatal peněženku a vytáhnul ji ven. V následujícím okamžiku ji předal ženě, která jakoby náhodou zrovna procházela kolem. Ta pak peněženku ještě v prodejně předala dalšímu kumpánovi, který s ní okamžitě zmizel pryč.

Rozepnutá taška

Muž středního věku si vybral peníze z bankomatu a potom nasedl do trolejbusu. Během jízdy si však z tašky vytáhla mobil, aby si vyřídil hovor. Teprve doma, že peněženka i s celou hotovostí je pryč. V okamžiku, kdy telefonoval, totiž neměl pod kontrolou svoji tašku, která zůstala po vyndání přístroje na pár minut otevřená.

Poznačený PIN karty

Starší žena byl v jenom z nákupních center, když si jenom na chvíli odběhla od svého nákupního vozíku. Jenomže po návratu zjistila, že zmizel. Do doby, než stačila zablokovat platební kartu, ji zloděj z jejího účtu vybral pět tisíc. Na záběrech z bezpečnostních kamer pak bylo vidět, jak s vozíkem odjíždí tmavovlasá žena. Její kabát i zbytek kabelky pak nalezli pracovníci úklidové firmy v odpadkovém koši na pánském WC. Chyběla pochopitelně peněženka a osobní doklady. Žena navíc udělala chybu i v tom, že si čtyřčíslí PINu k platební kartě poznamenala do deníčku, který měla v kabelce

Taška odložená v autě

Muž ze Zlína si šel nakoupit do jednoho z hobbymarketů. Přišel k autu, odemkl jej a tašku i s peněženkou položil na sedák. Mezitím si začal do kufru nakládat objemnou krabici. Přes otevřené víko kufru si nemohl všimnout postavu, která opatrně otevřela dveře a zakrátko již i s jeho taškou zmizela mezi dalšími zaparkovanými auty.

Zdroj: MP Zlín

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam