Hasiči nacvičovali v nemocnici zásah u vysoce nakažlivé nemoci

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 8. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Zásah u vysoce nakažlivé nemoci nacvičovali hasiči v Uherskohradišťské nemocnici. Akci sice narušil reálný zásah u požáru, ale i tak byla zdařilá, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Situaci spustila pacientka s problémy a tvrzením, že se před dvěma týdny vrátila z pracovní cesty ze Zambie. Tam propukla epidemie vysoce letální horečky Lujo. „Ošetřující lékařka podle příznaků okamžitě pojala podezření na vysoce nakažlivé onemocnění, proto kontaktovala lékařku ústavní hygienické a epidemiologické služby,“ popsala nafingovanou situaci Lipovská.

Podle ní se pak rozjely další postupy. „Lékařka po potvrzení podezření předala informace krajské hygienické stanici, která povolala hasiče pro zajištění dekontaminace osob,“ informovala Lipovská.

Do té doby byla situace vymyšlená, potom ji hasiči už reálně začali cvičit. „Společně s lékaři a zdravotníky nemocnice ověřili celou řadu praktických skutečností. Například koordinaci jednotky s operačním střediskem nebo činnost při výskytu vysoce nakažlivé nemoci, použití osobních ochranných prostředků i připravenost personálu nemocnice na výskyt vysoce nakažlivé nemoci v areálu,“ uvedl nemocniční náměstek Jan Hrdý.

Cvičení v závěru zkomplikoval ostrý výjezd cvičící jednotky k reálnému požáru. „Přesto vedení nemocnice i velitel hasičů vyhodnotili akci jako velmi zdařilou. Nemocnice je už nyní spádovou pro infekční pacienty z regionu, od ledna příštího roku v ní bude jediné lůžkové infekční oddělení ve Zlínském kraji,“ dodala Lipovská.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam