Kroměřížská nemocnice získala na další tři roky certifikát kvality a bezpečí

Foto: Kroměřížská nemocniceFoto: Kroměřížská nemocnice
Foto: Kroměřížská nemocnice
Co se děje 8. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ – Certifikát kvality a bezpečí získala na základě auditu na další tři roky Kroměřížská nemocnice. Je to doklad o tom, že poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zařízení Veronika Klímová.

Zakladatelem nemocnice je Zlínský kraj. Audit na všech odděleních i v provozech provedla Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. „Velký dík patří všem našim zaměstnancům, díky nimž toto externí hodnocení dopadlo na výbornou. Zároveň je to potvrzení obrovského úsilí všech, kteří mají snahu péči o pacienty zlepšovat a docílit toho, aby se u nás cítili komfortně a bezpečně,“ ocenila místopředsedkyně představenstva nemocnice Lenka Mergenthalová.

Zároveň poděkovala krajské Vsetínské nemocnici, která v počátku příprav podpořila Kroměřížskou nemocnici svými zkušenostmi a podporou v oblasti akreditačního šetření.

Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví v říjnu roku 2012 oprávnění ministerstva zdravotnictví k provádění externího hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče. Certifikát kvality a bezpečí je v pořadí už třetím certifikátem, kterého Kroměřížská nemocnice dosáhla. Certifikát externího klinického hodnocení ze strany společnosti OLE audity má radiodiagnostické oddělení. Centrální laboratorní služby jsou akreditovány Českým institutem pro akreditaci. Ve stravovacím provozu je zaveden a pravidelně auditován systém kritických bodů HACCP.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam