Vykřičený dům v Kostelanech: Studentky braly i tři a půl tisíce za noc

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 7. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Takřka po měsíční odmlce pokračoval dnes soud „vykřičeného“ domu v Kostelanech na Kroměřížsku. Na lavici obžalovaných je jeho tehdejší majitel Antonín Cápek a bývalá provozní Adriana Černotová. Oběma hrozí až dvanáctileté pobyty za mřížemi, a to za obchodování s lidmi, ohrožování mravní výchovy mládeže a podávání alkoholu mladistvým. Některé ze společnic totiž údajně neměly ještě osmnáct let

Soud dnes vyslechl psychologa Michala Perničku, který zpracovával posudek na šestapadesátiletého Cápka. Podle něj nemá obžalovaný žádnou poruchu osobnosti. „Je to však osoba, která upřednostňuje své vlastní potřeby před potřebami okolí. To, že pořádal večírky, zapadá do jeho způsobů řešení stresů. On tím takto odpočíval,“ uvedl znalec.

V.I.P. penzion Kostelany byl od roku 2004 takřka deset let svědky velkých večírků, které končily sexem, mnohdy hromadným. Jako společnice tam tehdy v drtivě většině působily studentky středních kroměřížských škol, které si takto „přivydělávaly“. Za jednu noc totiž, podle výpovědi některých z nich, inkasovaly i tři a půl tisíce korun. Cápek i Černotová však toto popírají. Podle nich se v penzionu nic neřestného nedělo, pouze se hrály kuželky. Proti jejich tvrzení ale mluví některé z bývalých "zaměstnankyň".

„Pan Cápek hledal slečny na pobavení a mě oslovila kamarádka, která tam jezdila. Říkala mi, že nemá jít o sex. Tak jsem svolila a jela jsem tam. Jenomže pravda byla poněkud jiná. Holky, které tam byly, říkaly, že kdo nemá sex, nedostane peníze. Tak jsem si vyhlédla jednoho, který se mi líbil, a měla s ním pohlavní styk. Potom si mě vyhlédl i pan Cápek. Za to jsem dostala asi tři a půl tisíce a jela jsem domů,“ vypověděla dnes již šestadvacetiletá žena. Výplatu jí údajně předala Černotová. „Byla jsem tam jen jednou, pak už ne. Nelíbilo se mi tam,“ dodala bývalá společnice. Ta se tímto „nejstarším řemeslem“ živila ještě nějakou dobu. „Byla jsem na privatu v Brně. Podle informací, které jsem měla, ho měla pod palcem Černotová. Fungoval na principu inzerce v novinách. Střídalo se nás tam několik. Za hodinu byla taxa kolem 1500 korun. My si nechávaly šedesát procent výdělku a zbytek jsme odevzdávaly do obálky, ale nebylo to vždy. Někdy jsem si nechala celou částku pro sebe,“ tvrdila u soudu. O víc se prý nikdy nezajímala. „Pro mě bylo podstatné to, že jsem měla peníze na živobytí,“ vysvětlila žena, která prý dnes už žije spořádaným životem a na tuto minulost se snaží zapomenout.

Převážná část dívek, které do kostelanského penzionu jezdily, to podle svých slov braly jako pobavení. „Brala jsem to jako zábavu. Dostala jsem zaplacenou cestu a to, že jsem tam byla. To, jestli byl sex, už záleželo čistě na mě. Rozhodně jsem to nebrala jako platbu za sexuální službu,“ tvrdila mladá kadeřnice. U řady svědkyň se také projevily velké výpadky paměti. „Už si nic nepamatuji, je to dlouho,“ tvrdila těhotná dívka. Některým se zase o tom, co dělaly, moc nechtělo mluvit. „Byla jsem párkrát se spolužačkami z internátu na penzionu. Potřebovala jsem brigádu. Mělo to být uklízení pokojů,“ uvedla jedna ze slečen, která pak ale ztratila řeč. Po dotazech předsedkyně senátu Ivety Šperlichové ale nakonec přiznala, že tam jezdila za sexem, za který inkasovala několik tisíc korun.

Soudní jednání budou pokračovat i v lednu, protože řada dívek k soudu nechodí a musí je předvést policie. Mezi nimi má být i dívka, která už u zlínského soudu stála několikrát. Nejprve kvůli tomu, že je ve čtrnácti znásilnil její bývalý přítel, s nímž má i dítě, podruhé jako bývalá pracovnice „masážního“ salónu, který ve Zlíně provozovala Hana Křeháčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam