Hotovo. Zlín dohrál v Evropské lize. S Lokomotivem Moskva porážka 0:2

OLOMOUC - Zázrak se nekonal. Loučení s premiérovou účastí v Evropské lize zlínští fotbalisté bodově nevyšperkovali. Výkon sice nebyl špatný, porážka 0:2 s lídrem ruské ligy je ale realitou.

V olomouckém azylu dokázali Zlínští s Tiraspolem i s Kodaní vždy bodovat za vydřené remízy, tentokrát také nebyla daleko, ale týmu zlomilo vaz oslabení. V 58. minutě totiž dostal za nečistou hru druhou žlutou stoper Gajič a koncepce hry se povážlivě zakymácela.

Do té doby hráli domácí rovnocennou partii, zásadní šance jim ale obrana hostů nepovolila.

Hezkou příležitost měli Ševci už ve hře v deseti. Hronek si naskočil na nadýchaný centr Matejova, ale hlavičkoval příliš slabě.

První velké varování v 68. minutě ještě zlínský brankář Zlámal zažehnal, když ztlumil reflexem střelu Fernandeze a Jiráček míč odklidil do bezpečí.

Za dvě minuty už ale hosté udeřili. Po pěkné kombinaci vystřelil Mirančuk a Hnaníček už nestačil vykopnout míč z branky.

Kvalitu pak Moskvané potvrdili za dalších pět minut, do středy obrany si zaběhl Farfán a krásným obloučkem udělal ze všech protihráčů i brankáře Zlámala jen diváky.

Zlínští dřeli až do konce, ale skóre už zůstalo stejné.

FC Zlín – Lokomotiv Moskva 0:2.

Ševci tak končí pouť Evropou se dvěma body, ale jen s jediným vstřeleným gólem.