Hvězdu čeká Louskáček, Bolšoj balet i staroměstské baletky

foto: kino Hvezdafoto: kino Hvezda
foto: kino Hvezda
Co se děje 10. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Projekci Čajkovského Louskáčka v neděli 17. prosince v kině Hvězda Uherské Hradiště bude předcházet i živé vystoupení mladých staroměstských baletek. Server Zlin.cz o tom informoval Jaromír Orel z uherskohradišťských městských kin.

Louskáček na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě. Je to rozkošné vánoční představení pro celou rodinu, pohádka o holčičce Klárce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Od svého prvního provedení patří k nejoblíbenějším dětským baletům, a tak jeho projekci v kině Hvězda Uherské Hradiště bude předcházet i živé vystoupení mladých staroměstských baletek. Ty pro diváky připravují kolekci čísel z baletů, které se objevily také na filmovém plátně. K vidění budou části Coppélie, Spící krasavice, Alenky v říši divů a Charlie. Program začíná v neděli 17. prosince od 15.45 hodin.

Již tradičně v čase vánočním vládnou oslnivá kouzla představení souboru Bolšoj balet. Ve snu hlavní hrdinky ožívají všechny hračky a probouzí se k nočnímu životu svět myší a jejich krále. Ti bojují proti oživlým vojáčkům vedených Louskáčkem. Je to obraz boje dobra se zlem. Louskáček se pak promění v krásného prince, který Klárku zve do svého království.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam