Hořící vánoční stromek uhasila sama, popálila se však na rukou.

foto: HZSZKfoto: HZSZK
foto: HZSZK
Hasiči a policie 10. 12. 2017 | Autor: TZ HZSZK

ZLÍN - V bytovém domě ve Zlíně, na sídlišti Jižní Svahy, hořel dnes odpoledne vánoční stromek.

 Hasiči přijali v 13.14 hodin hlášení o požáru v bytě na ulici Na Honech II ve Zlíně, sídliště Jižní Svahy. Oznamovatel sdělil, že na místě jsou dvě zraněné osoby. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotce dobrovolných hasičů statutárního města Zlína, zbrojnice Prštné. Hasiči vyjeli s dvěma automobilovými stříkačkami.

Průzkumem hasiči zjistili, že byt 3+1, v 3. patře bytového domu, je pouze zakouřený. Ve vaně ležel shořelý stromek. Obyvatelé bytu, muž se ženou, byli už v péči zdravotníků. Hasiči byt odvětrali přirozeně okny a překontrolovali teploty stavebních konstrukcí termokamerou. Evakuovat obyvatele bytového domu nebylo třeba.

Vyšetřovatel zjistil, že muž s ženou zapalovali prskavky na vánočním stromku, který měli v bytě ještě z minulého roku. Stromek začal hořet. Žena stromek vzala a odnesla do koupelny, kde ho hodila do vany. Zde stromek uhasila. Při hašení utrpěla na rukou popáleniny. Následně byla převezena do nemocnice v Brně. Zranění druhé osoby nebylo potvrzeno.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 10 000 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam