DOPRAVNÍ INFORMACE: Pozor na silný vítr!

Ilustrační foto (Foto: HZS ZK)Ilustrační foto (Foto: HZS ZK)
Ilustrační foto (Foto: HZS ZK)
Co se děje 11. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Devět uzavírek, z toho jedna úplná. Taková je v tomto týdnu situace na silnicích ve Zlínském kraji. Ty by podle silničářů měly být sjízdné bez větších problémů. Komplikace jim však mohou způsobit popadané větvě a stromy, které vyvrací silný vítr.

Silnice jsou na celém území sjízdné, bez větších problémů. Vzhledem k silnému větru by přesto řidiči měli být obezřetní, protože hrozí pád větví a stromů. „Hasiči od nedělního večera zasahovali již na desítkách míst ve Zlínském kraji,“ upozornila mluvčí zlínských krajských hasičů Lucie Javoříková.

Řidiči by měli dále počítat i s uzavírkami na cestách, z nichž některé jsou i dlouhodobější. To se například týká nadjezdu ve Vsetíně, který se bude až do března příštího roku kompletně rekonstruovat. Pro řidiče zde platí pouze omezení v rychlosti, která je snížena na 30 km/h. Doprava je rovněž vedena pouze v jednom pruhu pro každý směr jízdy. Do konce března také platí částečná uzavírka ve Zlechově na Uherskohradišťsku, kde se rekonstruuje silnice III/05018, a kvůli rekonstrukci silnice III/36741 také v Sulimově na Kroměřížsku. V obou případech zde platí omezení dopravy, která je buď zúžená nebo řízená světelnou signalizací. Kvůli výstavbě nového mostu nadále platí částečná uzavírka ve směru Prostřední Bečva-Bácov. V úseku, který je dlouhý zhruba 60 metrů, platí jednosměrný provoz a omezení rychlosti na 30 km/h. Toto omezení platí rovněž až do konce března příštího roku.

V úseku Chvalčov – Tesák se nadále pokračuje na rekonstrukci silnice II/437, která by měla trvat až do března příštího roku. Ještě do konce tohoto týdne bude provoz řízení světelnou signalizací, od příštího týdne už zde bude pouze omezené rychlosti na 50 km/h. Do konce tohoto pracovního týdne by také měly částečně skončit práce na silnici ve Velkých Karlovicích, směrem na Soláň. Prozatím je zde provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízený světelnou signalizací, od příštího týdne zde bude platit pouze omezení rychlosti.

Do konce tohoto pracovního týdne ještě trvá úplná uzavírka v úseku Holešov-Všetuly na Kroměřížsku. Pro řidiče zde platí objízdná trasa, která je vedena ulicemi Přerovská, Dlažánky, Nerudova. Omezení by mělo skončit 15.12.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam