Cesta z Bojkovic na Pitín je bezpečnější

Pitínská ulice s novým propustkem v Bojkovicích (Foto: S. Brázdil)Pitínská ulice s novým propustkem v Bojkovicích (Foto: S. Brázdil)
Pitínská ulice s novým propustkem v Bojkovicích (Foto: S. Brázdil)
Co se děje 12. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

BOJKOVICE - Nový propustek vybudovali silničáři v Bojkovicích. Motoristům se tak zvýšila kvalita povrchu a bezpečnost jízdy na silnici směrem na Pitín, server Zlin.cz o tom informoval za Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Na nový propustek navazuje rovněž 350 metrů obnoveného povrchu vozovky. Celkové náklady na propustek a obnovu povrchu silnice dosáhly 4,3 milionu korun.

"Jednou z letošních menších staveb na krajské silniční síti bylo odstranění starého a výstavba nového propustku na silnici v Bojkovicích, v Pitínské ulici. Předmětem díla bylo odstranění původního propustku z betonové trouby o průměru 800 milimetrů a výstavba nového propustku z polyetylenové trouby o průměru 1 200 milimetrů v délce 13,5 metru. V rámci stavby byla v Bojkovicích v Pitínské ulici stavebně upravena vozovka silnice II/495 v délce 44,7 metru a obnoven kryt vozovky po železniční přejezd v délce 17 metrů. Stavba zahrnovala také úpravu části vodovodu a zřízení části kanalizace," upřesnil Cekota.

Konečná cena za tuto zakázku činí 3,141 milionu korun včetně DPH. Silniční stavba byla financována z prostředků Zlínského kraje prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavební práce byly zahájeny 1. srpna.

Na tuto stavbu plynule navázala neinvestiční obnova povrchu vozovky II/495 v délce 350 metrů. Pokládka nové obrusné vrstvy přišla na 1,196 milionu korun.

Silnice II/495 spojuje na jihu Zlínského kraje města Uherský Ostroh, Uherský Brod, Bojkovice, Slavičín, Brumov-Bylnice. Mezi Bojkovicemi a Pitínem po ní denně projede asi dva a půl tisíce vozidel.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam