Silný vítr zaměstnal hasiče v celém Zlínském kraji

Hasiči a policie 12. 12. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍNSKÝ KRAJ - Včera od dvanácti hodin do půl osmé večerní vyjeli hasiči ve Zlínském kraji k celkem třiceti případům popadaných stromů, a to především na komunikace. Krátce po půl sedmé večerní vyjeli do Valašského Meziříčí, kde se v důsledku větru uvolnila střecha rodinného domu a hrozil její pád.

Od osmé hodiny večerní dne 11. prosince 2017 do půlnoci přijali hasiči ve Zlínském kraji celkem 26 oznámení o spadlých stromech především na komunikace. Dále vyjeli na Kroměřížsku do Velkých Těšan, kde se silným větrem začala nadzvedávat střecha rodinného domu. Obdobný případ byl i ve stejný čas v Otrokovicích. Jednalo se o složitý a nebezpečný zásah. Uvolnil se zde plech sedlové střechy devíti patrového panelového domu. Zasahující hasiči však nemohli použít výškovou techniku. Proto na místě zasahovala lezecká skupina, která plech upevnila. Celou práci jim komplikoval velmi silný vítr.

12. 12. 2017

Od půlnoci do sedmé hodiny ranní dne 12. prosince 2017 jsme vyjížděli v celkem padesáti třech případech k popadaným stromům na komunikace. V Zubří na Vsetínsku hasiči zajišťovali utrženou střechu ze zahradního domku.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam