Benefiční koncert ve zlínském kostele pomůže dětem

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 13. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Pokud chcete předvánoční čas využít k tomu podat pomocnou ruku potřebným, můžete si zajít do zlínského kostela na speciální benefiční koncert. Jeho výtěžek pomůže handicapovaným dětem, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Benefiční vánoční koncert se uskuteční v  neděli 17. prosince od 17.00 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy. O hudební zážitek se zde postará Valašský soubor Kašava.

"Vánoční folklorní akce má i benefiční rozměr, výtěžek ze vstupného podpoří děti s postižením, o které se stará Středisko rané péče Educo. Organizátoři zvou veřejnost již o půl hodiny dříve před kostel, kde se bude po krátkém programu slavnostně rozsvěcovat vánoční strom," doplnil Zdeněk Dvořák.

Středisko rané péče pomáhá postiženým dětem ze Zlínského kraje v rozvoji schopností a dovedností. Posláním střediska je poskytovat odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do sedmi let věku dítěte.

Valašský soubor Kašava působí na Zlínsku více jak 45 let. Věnuje se zpracování folklorního a zvykoslovného materiálu ze západního a jižního Valašska a částečně také z přilehlých oblastí, tedy luhačovického Zálesí a východní Hané.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam