Do školství investuje kraj v příštím roce přes 195 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V rozpočtu na příští rok, který bude za pár dní schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice do školství za více než 195 milionů korun. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Významných investic se dočkají školy na Zlínsku, Valašsku i Kroměřížsku. Například Střední průmyslová škola Otrokovice se pustí do přístavby a vybavení odborných dílen. Úpravy si vyžádají náklady ve výši 50,266 milionu korun. Dotace z IROP činí přes 45 milionů korun a zbytek pokryje kraj ze svého rozpočtu. V centrálním areálu školy bude vybudováno pět dílen pro obory Instalatér, Autoopravář, Gumař-plastikář, Autoelektrikář, Autoklempíř a Elektrikář. Ve stávající budově autodílny budou dále provedeny stavební úpravy. Součástí akce je i pořízení nového strojního vybavení a interiéru pro uvedené obory.

Na Zlínsku se investice dotknou také Gymnázia a Jazykové školy Zlín, kde se budou za 33,893 milionu korun revitalizovat okna. Dotace z OPŽP pokryje částku 13,554 milionu korun, zbytek uhradí kraj. Na Gymnáziu J. Pivečky a Střední odborné škole Slavičín se uskuteční půdní vestavba na budově školy. Škola zde chce vytvořit chybějící kapacity pro technické obory s akcentem na cizí jazyky, informační technologie, strojírenské a přírodovědné předměty. Akce přijde na 21,287 milionu korun, přičemž dotace z IROP je 17,489 milionu korun. Na Střední průmyslové škole polytechnické - Centru odborné přípravy Zlín se pro změnu pustí do přístavby objektu domova mládeže II na Růmech ve Zlíně. Vzniknou zde nové odborné strojírensko-plastikářské dílny. Součástí je i nákup moderních strojů pro výuku. Celkové náklady činí 25,289 milionu korun (dotace z IROP je 22,760 milionu korun).

Na Kroměřížsku čekají stavební úpravy dvě školy. V Gymnáziu L. Jaroše v Holešově  se pustí do výměny oken a zateplení stropní konstrukce a části podkroví. Zároveň zde dojde k úpravě topného systému, rekonstrukci fasády objektu i kompletní opravě střešní konstrukce a střešních oken. Celkové náklady jsou 44,894 milionu korun (dotace z OPŽP je 6,257 milionu korun). Zateplena bude i Střední zdravotnická škola Kroměříž, kde navíc přistoupí k rekonstrukci silnoproudých a slaboproudých rozvodů a posouzení stávajícího stavu vzduchotechniky ve škole. Celkové náklady jsou 60,221 milionu korun (dotace z OPŽP je 23,191 milionu korun).

Na Valašsku vypukne stavební ruch na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm – chystají zde rekonstrukci, modernizaci a přístavbu budovy praktického vyučování. Jde o investici za 39,378 milionu korun (dotace z IROP činí 32,334 milionu korun). Zcela nové učebny a ateliér pro obory Zedník, Malíř, Klempíř, Truhlář, Tesař, Montér suchých staveb a Instalatér vzniknou na Střední průmyslové škole stavební Valašské Meziříčí. Kromě toho zde firma provede generální rekonstrukci kanalizace, elektroinstalace a sanaci vlhkosti v suterénu budovy. Celkové náklady jsou odhadnuty na 27,833 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam