Dům kultury je díky rekonstrukci opět připraven na nápor lidí

Dům kultury Vizovice (Foto: MěÚ Vizovice)Dům kultury Vizovice (Foto: MěÚ Vizovice)
Dům kultury Vizovice (Foto: MěÚ Vizovice)
Co se děje 14. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Vizovice zkolaudovaly další etapu rozsáhlé rekonstrukce místního Domu kultury. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Před necelými dvěma lety město muselo jeho velký sál uzavřít. Ukázalo se, že v budově, která příští rok oslaví 35 let, nefunguje vzduchotechnika tak, jak by měla. Investice přišla na 8,5 milionu korun. Vizovice ji financovaly ze svého rozpočtu.

„Odvětrávání velkého sálu Domu kultury je vedeno pouze přes vzduchotechniku. Kvůli jejímu špatnému stavu se tak v sále nemohly konat akce pro velký počet lidí," uvedla starostka Silvie Dolanská.

Stavební práce začaly letos 1. června a skončily 30. listopadu. Během rekonstrukce stavbaři, kromě instalace nové vzduchotechniky, také opravili, zateplili a zpevnili střechu, vyměnili veškeré okna a dveře, zrekonstruovali foyer. Prostory vestibulu město ještě nechá dovybavit novým nábytkem.

Přestavba pětatřicet let staré budovy začala už loni menšími stavebními zásahy tak, aby se do něj z prostor předzámčí mohla přestěhovat Městská knihovna Josefa Čižmáře. Rekonstrukce bude pokračovat i v příštím roce. „V tuto chvíli je budova z větší části opravena a zmodernizována. Během další etapy počítáme například s tím, že vznikne zcela nový bezbariérový vstup, a to ze zadní části od parkoviště. Ten návštěvníky zavede přímo do kavárny a velkého sálu, kde se koná většina veškerých aktivit Domu kultury," dodala starostka Silvie Dolanská. Vzniknout by měl i prostor připomínající významné osobnosti města a loutkové divadlo, které mělo ve Vizovicích dlouholetou tradici. Na tuto investici město hodlá čerpat dotaci.

Velký sál Domu kultury slouží především ke konání koncertů, divadelních představení, plesů, konferencí a seminářů. Jeho kapacita, včetně balkonu, je 500 lidí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam