Modernizace nemocnic v kraji vyjde na více než půl miliardy

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 14. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zdravotnictví ve Zlínském kraji čeká v příštím roce několik velkých investičních akcí. Modernizace nemocnic přijde na více než půl miliardy korun, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Nejvíce peněz poputuje na výstavbu interního pavilonu Vsetínské nemocnice. "Předmětem III. etapy je výstavba nového pavilonu pro interní obory, která je vyžádána havarijním stavem stávající budovy interního oddělení. Současné pokoje jsou i desetilůžkové se společným sociálním zázemím na chodbě, veškeré užívané prostory nesplňují plošné standardy a hygienické předpisy. Součástí stavby jsou také přeložky inženýrských sítí a napojení technického kanálu. Celkové náklady činí 242,677 milionu korun," upřesnil Vandík.

O něco méně peněz, konkrétně 200 milionů korun, spolkne rekonstrukce budovy 14 - TRN (plicní) Uherskohradišťské nemocnice. V rámci úprav zde vzniknou nové pochůzí a pojížděné plochy v prostoru před budoucím hlavním vstupem do objektu, včetně jednosměrné trasy pro příjezd sanitek k novým lůžkovým výtahům. Ty jsou umístěny spolu se schodištěm v přístavbě vedle hlavního vstupu do objektu. Dále je nově navrženo i únikové schodiště z prostoru iktového centra, které bude provedeno z ocelové žárově zinkované konstrukce, napojené na fasádu objektu. V rámci dispozičních úprav v jednotlivých podlažích objektu budou provedeny nové příčky a nové otvory ve stropních konstrukcích pro vedení instalací. Počítá se také s doplněním betonové stropní konstrukce nad schodištěm u RTG oddělení a veškerými nutnými řemeslnými pracemi, které si rekonstrukce vyžaduje. Jejich rozsah bude upřesněn v dalších stupních projektové dokumentace. Rekonstrukce má vyjít na asi 200 milionů korun.

V Uherskohradišťské nemocnic ale nepůjde o jedinou investiční akci. V rámci projektu Centrální objekty se zde pustí do II. etapy (interní pavilon), včetně související infrastruktury (inženýrské sítě, komunikace, atd.). Tyto sítě jsou navrženy na pozemcích ve vlastnictví Zlínského kraje. Proto bude výstavba infrastruktury zajištěna a financována ze zdrojů kraje, zatímco investorem výstavby samotného interního pavilonu bude Uherskohradišťská nemocnice. Celkem jde o investici za 17,5 milionu korun.

V Kroměřížské nemocnici se pro změnu chystá přístavba budovy A. Budou zde umístěny diagnostické přístroje a pracoviště ortoptiky, včetně provozního i technického zázemí pro tyto provozy. Částečně modernizováno bude také východní křídlo budovy A k zajištění přímé návaznosti na diagnostické pracoviště CT, SONO. "Dojde i k demolici části stávající budovy D. Celkové náklady jsou 80,284 milionu korun," doplnil Vandík.

Peníze získá od kraje také Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, a to na vzdělávací a výcvikové středisko Zlín. Vzniknou zde výcvikové a vzdělávací místnosti pro přednáškovou činnost a teoretickou přípravu až 80 osob, pořídí se multifunkční resuscitační trenažér, zajištěno bude odpovídající provozní zázemí. Nástavba je navržena na úrovni třetího nadzemního podlaží stávajícího objektu. Celkové náklady jsou odhadnuty na 34,956 milionu korun (dotace IROP činí asi 27 milionů korun).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam