Doprava v Kyselovicích je díky zpomalovacím ostrůvkům bezpečnější

Rekonstruovaná silnice v Kyselovicích (Foto: ŘSZK)Rekonstruovaná silnice v Kyselovicích (Foto: ŘSZK)
Rekonstruovaná silnice v Kyselovicích (Foto: ŘSZK)
Co se děje 14. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KYSELOVICE - Průjezd Kyselovicemi na Kroměřížsku je nyní bezpečnější, a to díky nové silnici se zpomalovacími ostrůvky. Serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) sdělil Vojtěch Cekota.

Silnice v Kyselovicích, která spojuje města Přerov a Chropyně, je poměrně frekventovaná - denně tudy projede 2 500 aut. "Ve dvou úsecích o celkové délce přes půl kilometru opravili silničáři vjezd a výjezd v průtahu Kyselovic na Kroměřížsku. Náklady dosáhly 12,6 milionu," podotkl Cekota. Silniční stavba byla financována z prostředků Zlínského kraje prostřednictvím ŘSZK.

Předmětem díla byla rekonstrukce dvou částí silnice II/436 na vjezdu a výjezdu Kyselovic a tří zastávkových pruhů linkové osobní dopravy v průjezdním úseku obce. První úsek se nachází na vjezdu do obce ze směru od Chropyně a je dlouhý 224 metrů, druhý úsek je na výjezdu z obce směrem na Přerov a má délku 312 metrů. Odvodnění je řešeno vpusťmi připojenými do stávající rekonstruované stokové sítě obce a do nové dešťové kanalizace. Na obou stranách Kyselovic vznikly dopravní ostrůvky pro snížení rychlosti vozidel vjíždějících do obce. V průjezdním úseku obce byly vytvořeny tři zastávkové pruhy linkové osobní dopravy, dlážděné z žulové kostky.

Souběžně se stavbou Ředitelství silnic Zlínského kraje realizovala obec Kyselovice přeložku vodovodu, veřejné osvětlení, sjezdy a nástupní plochu zastávek linkové osobní dopravy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam