Studenti vysoké školy poznávali zázemí dopravní společnosti

Foto: DSZOFoto: DSZO
Foto: DSZO
Co se děje 15. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Přes 50 studentů z Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zavítalo na exkurzi do Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice. Prohlédli si dispečink, přejímku vozidel i dílny, řekl serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Na exkurze nepřicházejí jenom žáci základních nebo mateřských škol, ale i vysokoškoláci. V prosinci tak učinily dvě skupiny studentů 4. ročníku. „Mám z obou exkurzí velmi dobrý pocit. Zázemí dopravní společnosti studenti běžně nemají možnost vidět, teď si mohli všechno prohlédnout. Myslím, že se jim to líbilo,“ uvedl Josef Kubík, který studenty na obou exkurzích doprovázel.

Dohromady to bylo přes 50 vysokoškoláků. „Studují management a manažeři se jistě mohou uplatnit i v dopravě. Doporučuji takové exkurze, aby studenti neznali jenom teorii ze školy, ale aby viděli, co se děje v praxi,“ dodal Kubík.

Studium vysoké školy lze někdy kombinovat i s profesi řidiče MHD. „Se studenty vysokých škol máme dobrou zkušenost i v souvislosti s naší nabídkou práce na pozici řidiče trolejbusu a autobusu. Jsou takoví, kteří vedle studia získají potřebné řidičské oprávnění a jako brigádníci na různé zkrácené úvazky a podle našich momentálních požadavků nebo i v trvalém pracovním poměru u nás jezdí s vozidlem MHD,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.

Řízení trolejbusu a autobusu se někdy stane i vhodným zdrojem příjmu pro absolventy, kteří zatím nenašli práci ve svém oboru, ale i pro mladé lidi, kteří například studium přerušili. Podmínkou je dosažení věku 21 let. „Jsou rovněž případy, že u nás někdo nastoupí jako řidič a při práci vystuduje dálkově vysokou školu, takže se snažíme vycházet vstříc jeho časovým požadavkům,“ dodal Nosálek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam