Chcete mít trendy vánoční stromek? Dejte mu nádech orientu či dětských motivů

Co se děje 14. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zdobení vánočního stromku patří k tradicím. Ale i vánoční ozdoby podléhají trendům. Letos jim vévodí bílá, fialová, ale i malinově červená nebo čirá. V tvarech vítězí klasické koule, ale i šišky, špičky či různé zvířecí a dětské motivy. Pokud stále nevíte, do jakých barev ladit svůj vánoční strom, poradí vám Lenka Peter Juřicová, vedoucí obchodního úseku výrobního družstva Irisa Vsetín. Právě v tomto valašském podniku již od roku 1954 vzniká řada krásných vlastnoručně vyráběných skleněných ozdob.

Jaké jsou letos v módě barvy vánočních ozdob a podle čeho se tyto trendy řídí?

Začátkem každého roku se na veletrhu ve Frankfurtu vyhlašují trendy vánočních ozdob pro další rok. Z těchto a požadavků našich zákazníků si vytváříme vlastní kolekce pro aktuální rok. Letos jsme vytvořili hned čtyři designové kolekce, kterými se může každý zákazník inspirovat při zdobení svého vánočního stromu. Nazvali jsme je Cesta do historie, Návrat ke kořenům, Laboratoř a Elegantní

Mohla byste nám jednotlivé kolekce více představit?

Cesta do historie obsahuje hřejivé tóny zlaté a hnědé, které snoubí s odstíny malinově červené a fialové s nádechem potemnělé černé. Kolekce nabízí tvarované foukané ozdoby, lucerny a zdobeny jsou cestovatelskými motivy. Další kolekcí je Návrat ke kořenům. Jde vlastně o vzpomínky na dětství a romantické chvíle strávené u babičky na venkově. Dominují zde veselé tóny se zelenou a červenou, které jsou doplněny modrou a celkovou barevnost podtrhuje zlatá. Na vánočních koulích jsou použity dětské motivy, jako autíčka, balonky, medvídci. Co se týče kolekce Laboratoř, tak zde jde opravu o trend, který je spojen se světelnými iluzemi. Na čirých koulích se zrcadlí zelené, šedé, růžové, bílé a modré barvy. Tyto barvy se skvěle kombinují. No a zbývá nám Elegantní. Převážně jsou zde použity průhledné odstíny zlaté barvy od měděné přes sytě zlatou až po růžovo zlatou. Mají nádech lehkosti, elegance a nadčasovosti. Svou barevností se hodí do klasických i moderních interiérů.

Co nejvíce vede u českých zákazníků?

Český zákazník má rád tradiční barvy, jako je červená, bílá, zlatá, zelená. Oblíbenými tvary jsou vločky, zvonky, šišky a dětské formy, což jsou balony, autíčka, zvířátka.

Podléhají módě i tvary vánočních ozdob nebo stále vedou klasické koule?

Klasické koule nikdy nevyjdou z módy, přesto se snažíme je funkčně ozvláštnit. Nově jsme dno koule zploštili pro stolní dekorace nebo protáhli do malé špičky pro orientální vzhled nebo jsme ke dnu koule připojili lehký přívěsek.

Dají se sledovat trendy i co se týče zdobení ozdob?

Zdobení ozdob trendům podléhá hlavně v oblasti používaných materiálů na vánočních ozdobách nebo přenesení materiálů do dekorů, dekory jsou většinou spjaté se zimou a přírodou.

Vyrábíte ozdoby i na přání zákazníků. Jakou nejoriginálnější ozdobu jste kdy vyrobili?

Ozdoby na přání zákazníků vyrábíme, většinou se jedná o různé osobní nápisy a loga. Nedávno jsme vyráběli vánoční ozdobu podle fotky rozbité historické vánoční ozdoby – zbyla jen třetina, zbytek dekoru a tvaru se odhadoval a zákazník byl s výsledkem velmi spokojen, protože rodinná památka byla obnovena.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam