Zastupitelé Zlína schválili přebytkový rozpočet na příští rok

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 15. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Rozpočet s přebytkem skoro pět milionů korun schválili na příští rok zastupitelé Zlína. Příjmy by měly dosáhnout výše 1,510 miliardy korun a výdaje 1,505 miliardy korun, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Pro návrh rozpočtu zvedlo ruku 24 zastupitelů, nikdo nebyl proti a 12 se zdrželo hlasování. Na investice připadne 244 milionů korun. „Oproti předchozímu rozpočtu jde o navýšení o více než 80 milionů korun. Na investice ale budeme mít k dispozici ještě více než čtvrt miliardy, a to díky přebytku z roku 2017. Přesná částka se ukáže po uzavření hospodaření za tento rok,“ informoval náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří ekonomika města.

Mezi nové a zásadní investice pro příští rok patří rozšíření parkovacích stání a úprava komunikací ulic Česká, Slezská a Moravská na Jižních Svazích, což bude stát asi 50 milionů korun. „Další modernizaci čeká areál lázní na ulici Hradská. V padesátimetrovém bazénu vznikne odpočinková a relaxační zóna a whirlpool. Počítá se s výměnou jižní prosklené stěny a úpravami technického zázemí. Náklady dosáhnou výše 34 milionů korun,“ uvedl Dvořák.

V oblasti školství bude finančně nejnáročnější vybudování nového sportoviště u ZŠ Zlín, Křiby, což bude stát 10 milionů korun. „Na investice do místních částí je v rozpočtu opět vyčleněno 25 milionů korun,“ doplnil Dvořák

Na dokončení akcí, které začaly letos, je v rozpočtu na rok 2018 asi 38 milionů. Více než 19 milionů půjde na dofinancování rekonstrukce dvou na sebe navazujících křižovatek na ulici Pasecká. Dalších devět milionů město poskytne na dofinancování přístavby učeben na základní škole na ulici Kvítková, 18,5 milionu na rekonstrukci ulice Zámecká ve Štípě.

Desítky milionů korun zamíří na další modernizaci a rozvoj zlínské zoo. „Je dlouhodobě jedním z nejnavštěvovanějších míst na Moravě. Na první etapu Karibuni, jehož dominantou bude chovné zařízení pro slony, půjde z městského rozpočtu 30 milionů korun. Dalších šest milionů bude na vybudování expozice jaguárů,“ řekl Dvořák.

Na splátku bankovních úvěrů předpokládá město vynaložit v roce 2018 částku skoro 65 milionů korun. Aktuální dluh města činil k poslednímu listopadu 445 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam