Zlínský kraj kvůli zájmu navýší kapacitu studijního oboru technik-puškař

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj navýší na Střední škole COPT Uherský Brod kapacitu oboru technik-puškař ze 120 na 136. Důvodem je velký zájem žáků o studium čtyřletého maturitního oboru, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

O navýšení měla zájem škola. „Vyšli jsme vstříc vedení školy, které o navýšení oborové kapacity požádalo. Jedná se o specifický technický obor s nadregionální působností. Navýšení oborové kapacity nebude mít vliv na schválený počet otevíraných tříd ani nedojde k překročení celkové kapacity školy,“ sdělil radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Obor technik-puškař v sobě kloubí manuální zručnost puškařského řemesla v kombinaci s ovládáním CNC strojů a výpočetní techniky. „Absolventům poskytuje potřebné vzdělání pro práci odborníků státní správy v oblasti zbraní a střeliva, ve zkušebnictví, opravách a výrobě,“ uvedla Janečková.

Podle ní absolvent také získá základní přípravu pro práci v bezpečnostních agenturách, případně u městské policie. „Po doškolení ze střelby může rovněž pracovat jako instruktor pro vydávání zbrojních průkazů. Ve výrobní sféře může vykonávat funkci technologa, normovače nebo konstruktéra,“ doplnila mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam