Zlínský kraj kvůli zájmu navýší kapacitu studijního oboru technik-puškař

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj navýší na Střední škole COPT Uherský Brod kapacitu oboru technik-puškař ze 120 na 136. Důvodem je velký zájem žáků o studium čtyřletého maturitního oboru, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

O navýšení měla zájem škola. „Vyšli jsme vstříc vedení školy, které o navýšení oborové kapacity požádalo. Jedná se o specifický technický obor s nadregionální působností. Navýšení oborové kapacity nebude mít vliv na schválený počet otevíraných tříd ani nedojde k překročení celkové kapacity školy,“ sdělil radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Obor technik-puškař v sobě kloubí manuální zručnost puškařského řemesla v kombinaci s ovládáním CNC strojů a výpočetní techniky. „Absolventům poskytuje potřebné vzdělání pro práci odborníků státní správy v oblasti zbraní a střeliva, ve zkušebnictví, opravách a výrobě,“ uvedla Janečková.

Podle ní absolvent také získá základní přípravu pro práci v bezpečnostních agenturách, případně u městské policie. „Po doškolení ze střelby může rovněž pracovat jako instruktor pro vydávání zbrojních průkazů. Ve výrobní sféře může vykonávat funkci technologa, normovače nebo konstruktéra,“ doplnila mluvčí.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam