Na zlínském náměstí se muž málem proměnil v hořící pochodeň

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 15. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - O život málem přišel na zlínském náměstí dvaašedesátiletý muž - v opilosti se opíral o rozpálený kovový koš s otevřeným ohněm a málem vzplanul. Na poslední chvíli ho zachránili strážníci, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Několik minut před 20. hodinou prováděla pěší hlídka Městské policie Zlín kontrolu Vánočního jarmarku. Pozornosti strážníků přitom neušel starší muž, který se zády opíral o rozpálený kovový koš s otevřeným ohněm. Ze zimní bundy, kterou měl na sobě, se již značně kouřilo a hrozilo, že každým okamžikem vzplane. Strážníci jej proto okamžitě odtáhli od koše a doutnající bundu uhasili.

"Ukázalo se, že se jednalo o muže, který se pohybuje ve zdejší komunitě společensky nepřizpůsobivých lidí. V dechu měl přes dvě promile alkoholu. Dotyčného prohořelá bunda nijak nevzrušovala a hlídce uváděl, že se chtěl jenom ohřát. Při svém pošetilém nápadu naštěstí neutrpěl žádnou újmu na zdraví a i přes 2,1 promile alkoholu v organizmu nakonec dokázal kontrolovat své chování. Strážníci jej proto poučili o možnostech vyhledání sociální pomoci, načež muž vánoční náměstí opustil," podotkl Janík.

S příchodem zimních měsíců věnují hlídky zlínské městské policie zvýšenou pozornost lidem bez domova. Přesto, že ve Zlíně i v jeho okolí již několik let fungují organizace, které bezdomovcům umí poskytnout ubytování či alespoň přístřeší, část z nich takovou pomoc svéhlavě odmítá. "Bohužel tak neuplyne rok, aby některý z nich nezaplatil za své nezodpovědné chování životem," dodal Janík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam