Na některých krajských silnicích zůstane dopravní omezení i přes zimu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji zůstane v zimním období rozpracováno několik investičních dopravních staveb. Kvůli tomu zde bude i v následujících měsících platit dopravní omezení, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) řekl Vojtěch Cekota.

„V listopadu a v první polovině prosince je dokončována většina našich letošních investičních staveb. Sedm akcí však pokračuje do dalšího roku. Přes zimní období budou práce na stavbách z technologických důvodů přerušeny a pokračovat budou opět na jaře, jakmile to dovolí počasí," sdělil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Plánovaná zimní dopravní omezení na krajské silniční síti jsou již zveřejněna na webu ŘSZK v databázi uzavírek. S dopravním omezením musejí počítat řidiči například na silnici II/437 mezi Chvalčovem a Rajnochovicemi na Kroměřížsku. Bude zde instalováno provizorní dopravní značení upozorňující na omezení rychlosti na 50 km/h. Omezení rychlosti na 30 km/hod bude platit také na komunikaci III/36741 v Sulimově na Kroměřížsku.

Dopravnímu omezení se nevyhne ani Slovácko, konkrétně se týká silnice III/05018 ve Zlechově.

Ostatní zimní omezení v dopravě budou na Valašsku. Například na mostě ve Vsetíně budou muset auta jezdit vždy v jednom jízdním pruhu pro každý směr jízdy. Rychlost tu bude omezena na 30 km/h. I další omezení se dotkne mostu, tentokrát v Prostřední Bečvě, kde bude platit jednosměrný provoz s omezením rychlosti na 30 km/h. Poslední dvě místa, obě bez omezení rychlosti, jsou ještě v obci Hovězí a ve Velkých Karlovicích.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam