Obyvatelé Zlína mohou nově třídit i kovový odpad

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 18. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V ulicích města Zlína se v těchto dnech objevily nové kontejnery na tříděný odpad. Jedná se o šedé nádoby, kam mohou lidé vhazovat kovový odpad, serveru Zlin.cz to oznámil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

"V současné době mohou obyvatelé Zlína na veřejných stanovištích třídit plasty, papír, barevné i bílé sklo a někde také starý textil a vysloužilé elektro zařízení. Nyní ve vytipovaných lokalitách přibylo celkem 14 kontejnerů na kovový odpad," poznamenala Vladimíra Pavlovová, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství.

Doposud mohli lidé kovový opad odevzdávat pouze ve sběrných dvorech nebo na skládce Suchý důl. První svoz kontejnerů s kovovým odpadem je naplánován na 3. ledna. "Vše budeme pečlivě monitorovat a frekvenci svozu budeme případně podle potřeby upravovat," doplnila Pavlovová.

Technické služby Zlín věří, že novinka obyvatele Zlína přiměje k ještě důslednějšímu třídění odpadů. Zatím si ale lidé na novou službu teprve zvykají.

Do nových šedých kontejnerů patří zejména hliníkové obaly od nápojů, plechovky od konzerv či drobné nádobí. Velikost separovaného kovového odpadu limituje pouze vhazovací otvor.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam