DOPRAVNÍ INFORMACE: Pozor, silnice mohou po celý týden namrzat!

ilustrační foto: HZSZKilustrační foto: HZSZK
ilustrační foto: HZSZK
Co se děje 18. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řidiči, buďte v těchto dnech opatrní na cestách. Hrozí totiž nejenom náledí, ale ve vyšších polohách i tvorba sněhových jazyků. Takové varování meteorologů platí po celý tento týden ve Zlínském kraji.

Podle aktuálních informací jsou cesty v regionu sjízdné se zvýšenou opatrností. Silnice v některých úsecích totiž namrzají. To potvrzují i hasiči, kteří v pondělí ráno zasahovali hned u několika nehod. "Největší komplikace máme hlášené zejména na Kroměřížsku, kde na namrzlých cestách bouralo několik aut a naše pomoc směřovala k jedné nehodě také na Vsetínsko," uvedla mluvčí zlínských krajských hasičů Lucie Javoříková. Při trvalejším sněžení hrozí i vznik sněhových jazyků. Silničáři už uzavřeli úsek mezi Vizovicemi a Loučkou, který je nesjízdný. Cesta se totiž v zimě neudržuje. Řidiči by proto měli využít objízdné trasy, která je vedena přes Zádveřice, Horní Lhotu, Sehradice, Slopné.

Meteorologové však varují, že silnice mohou po celý tento týden namrzat. Teploty totiž budou přes noc klesat místy i pod minus 10ºC a  mohou se tvořit mrznoucí mlhy. Přes den se budou držet jenom slabě nad nulou.

Co se týče uzavírek, v regionu je šest úseků, kde mohou řidiči narazit na dopravní omezení. Ty platí ve Vsetíně na nadjezdu, Prostřední Bečvě ve směru na Bácov, a také v Sulimově na Kroměřížsku. Ve všech případech platí snížení rychlosti na 30km/h. Se zúžením vozovky musejí šoféři počítat ve Zlechově na Uherskohradišťsku a ve Velkých Karlovicích ve směru na Soláň. Také úseku Chvalčov – Tesák se nadále pokračuje na rekonstrukci silnice II/437. Na zhruba kilometrovém úseku je proto rychlost snížena na 50km/h. Ve všech případech potrvají stavební práce až do března.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam