Unikající plyn ohrožoval obyvatele Jižních Svahů

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 19. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Doslova na poslední chvíli zasáhli strážníci v jednom bytě na sídlišti Jižní Svahy, odkud unikal plyn. Museli dokonce evakuovat několik lidí, serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Dramatické okamžiky, které si nakonec vyžádaly urgentní zásah všech složek Integrovaného záchranného systému, odstartovalo oznámení jednoho obyvatele bytového domu ve Slezské ulici. Ten kontaktoval strážníky s tím, že v domě jde z jednoho z bytů cítit plyn a na klepání a bouchání uvnitř nikdo nereaguje.

"Na místo tak okamžitě zamířila motorizovaná hlídka z místního okrsku i strážníci Útvaru operativního zásahu Městské policie Zlín. Když strážníci zjistili, že plyn byl už velmi silně cítit i ve společných prostorách domu, zahájili evakuaci lidí z bezprostředního okolí bytu a po chvíli na místo dorazili také profesionální hasiči a zdravotnická záchranná služba," poznamenal Janík.

Za pomoci lezecké techniky se pak jeden ze strážníků slanil na balkón bytu, odkud plyn unikal, a vstoupil do něj společně s hasičem za použití síly. "Uvnitř učinili nejprve všechna nezbytná opatření k zabránění akutního nebezpečí výbuchu. V kuchyni zjistili, že na sporáku jsou na plný výkon otevřeny ventily všech čtyř hořáků. Ihned je uzavřeli a zahájili odvětrávání bytu. Vzápětí nalezli v obývacím pokoji ležící 70letou ženu, kterou hasiči a strážníci přenesli k sanitce. Žena však se záchranáři nespolupracovala a její převoz do nemocnice se tak musel uskutečnit za asistence strážníků," dodal Janík. Událostí se nyní zabývají republikoví policisté.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam