Benefiční koncert hradišťské nemocnice vynesl sto tisíc korun

foto: nemocnice UHfoto: nemocnice UH
foto: nemocnice UH
Co se děje 19. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice přilákal do kostela svatého Františka Xaverského a Masarykově náměstí stovky návštěvníků a vynesl sto tisíc korun. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Na adventním benefičním koncertě vystoupila cimbálová muzika Cifra a pěvecký sbor Viva La Musica. Výtěžek podpoří projekt Uherskohradišťské nemocnice Rok srdce. "Na koncertě zazněly adventní písně v podání cimbálové muziky Cifra v čele s primášem Petrem Číhalem, písně zazpívali také studenti Gymnázia Uherské Hradiště - pěvecký sbor Viva La Musica – pod vedením Jakuba Tomaly. Koncertem pak provázel mistr slova Jan Přeučil, který mimo jiné zarecitoval Legendu o hvězdě a Romanci štědrovečerní Jana Nerudy," podotkla Lipovská.

Dobrovolným vstupným přispěli návštěvníci koncertu 28 tisíc korun, Nadační fond VIAIVA předal na místě zástupcům nemocnice symbolický šek na 50 tisíc korun, dalšími penězi přispěli drobní sponzoři. Celkem se tak povedlo vybrat rovných 100 tisíc korun, které poputují na celoroční projekt Uherskohradišťské nemocnice Rok srdce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam