Vánoce budou opět na blátě. Oteplí se

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Čtení ke kávě 20. 12. 2017 | Zdroj: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pokud stále tajně doufáte, že by konečně mohly být ty letošní Vánoce přeci jen bílé, tak bohužel nebudou. Naopak se má podle meteorologů oteplit a sníh podle všeho bude jen na horách.

Je to potvrzené. Další rok bez bílých Vánoc. „Bohužel bílé Vánoce ve Zlínském kraji nebudou, naopak podle všeho bude pršet, a také to bude místy pěkně foukat,“ konstatovala meteoroložka Dagmar Honsová. Jak ukazují předpovědi na další dny, tak se od zítřejšího dne přižene do České republiky teplá fronta. A to znamená jedno. Oteplení. „Na Štědrý den očekáváme teploty kolem šesti stupňů celsia a i v dalších dnech teploty ještě o dva či tři stupně porostou,“ upřesnila rosnička.

Kdo má tak v plánu odjet přes svátky či Silvestra na hory, měl by dobře zvažovat kam. „Sníh se sice zpočátku udrží i ve výšce 500 metrů nad mořem, ale kolem Silvestra už bude pouze ve výškách nad 800 metrů nad mořem,“ doplnila Honsová.

Na přírodní sníh tedy prozatím zapomeňte, na lyžování vám prozatím musí postačit technický. Některá lyžařská střediska v kraji hlásí až 40 centimetrovou umělou pokrývku na sjezdovkách. V provozu je zatím například středisko Soláň - Karolinka či Kohútka.

Ochlazení by mělo přijít až v novém roce. A není vyloučené, že opět přijdou i holomrazy. „Teploty u nás jsou velmi proměnlivé a nestálé, takže je dost možné, že se můžeme dočkat i hodně nízkých teplot,“ vysvětlila meteoroložka.

A co se týče sněhu, i toho bychom se mohli dočkat až po novém roce. Takže pokud nepojedete na hory, lyže a sáňky zatím můžete nechat takzvaně „u ledu“.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam