Výtěžek z benefičního koncertu získá Salesiánský klub mládeže

Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)
Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)
Kultura 20. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Celkem 25 tisíc korun se podařilo získat v rámci Adventního benefičního koncertu, který se konal v kostele Panny Marie Pomocnice na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Jak serveru Zlin.cz řekla organizátorka Miroslava Krumpolcová, výtěžek i letos poputuje Salesiánskému klubu mládeže.

Adventní benefiční koncert se konal už potřetí. Jde o akci, která je financována z pozůstalosti oblíbené zlínské internistky Vlasty Rybkové. Ta celý svůj život podporovala nejrůznější charitativní projekty a její manžel, uznávaný lékař Jaroslav Rybka, se rozhodl v jejím odkazu pokračovat a po smrti manželky dává peníze z její pozůstalosti na všelijaké benefiční akce.

Záštitu nad Adventním benefičním koncertem převzal Rotary club Zlín. I letos bylo na koncertu dobrovolné vstupné. Nakonec se podařilo vybrat částku 25 tisíc korun. "První dva ročníky putoval výtěžek Salesiánskému klubu mládeže Zlín, letos se Rotary club rozhodoval mezi trojicí zlínských organizací. Nakonec ale i tentokrát pomůže výtěžek zlínským Salesiánům," poznamenala Krumpolcová. Dodala, že vzácným hostem koncertu byl letos slavný cestovatel Miroslav Zikmund. Ten příští rok v únoru oslaví úctyhodné 99. narozeniny.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam